X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cud nad Wisłą. Dokonania polskiego wywiadu

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2018 08:05
15 sierpnia obchodziliśmy święto Wojska Polskiego. To tego dnia miała miejsce zwycięska Bitwa Warszawska w 1920 roku, stoczona w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Jakie były tajniki tego militarnego sukcesu?
Audio
  • Zasługi polskiego wywiadu w czasie Bitwy Warszawskiej 1920 roku (Audycja specjalna/Dwójka)
Uroczystości w Warszawie z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku zwanej cudem nad Wisłą. Defilada 11. pułku ułanów, 15.08.1924
Uroczystości w Warszawie z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku zwanej "cudem nad Wisłą". Defilada 11. pułku ułanów, 15.08.1924Foto: Narodowe Archiwum Cyfrowe

Bohaterska obrona Warszawy i całej Polski najpewniej nie zdałaby się na nic (a w każdym razie byłaby znacznie trudniejsza), gdyby nie fantastyczne dokonania polskiego wywiadu wojskowego. Deszyfracja depesz sowieckich oraz informacje siatki agentów Oddziału II w ogromnym stopniu zdecydowały o przebiegu kampanii.

Wraz z historykiem wojskowości profesorem Januszem Odziemkowskim mówiliśmy w audycji o największych dokonaniach wywiadowczych odradzającego się państwa polskiego, o najważniejszych postaciach wywiadu, o tym, dlaczego przez lata oni i ich zasługi były okryte tajemnicą dostępną jedynie nielicznym.

***

Tytył audycji: audycja specjalna

Prowadził: Wacław Holewiński

Gość: prof. Janusz Odziemkowski (historyk wojskowości)

Data emisji: 15.08.2018

Godzina emisji: 19.30

mko/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent Andrzej Duda: tutaj unosi się duch wolnej Polski

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2017 20:47
Mamy wielkie szczęście, że możemy realizować nasze zobowiązania budowy silnego państwa i wzmacniania polskiej armii - powiedział Andrzej Duda. Prezydent przyznał pośmiertne akty mianowania na stopnie generalskie i admiralskie. Uroczystość miała miejsce na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.
rozwiń zwiń