X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
święto wojska polskiego pr24

Piotr Apel: Cieszy to, że absurdalny pomysł prezydenta Gdańska został oddalony

– Należy zastanowić się, dlaczego polityka sięga coraz dalej i wchodzi w kolejne sfery naszego życia – zwrócił uwagę Piotr Apel, poseł ruchu Kukiz’15. W audycji „Przekładaniec Jachowicza” odniósł się w ten sposób do coraz częstszych dyskusji i kontrowersji towarzyszących obchodom uroczystości państwowych związanych z historycznymi wydarzeniami.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Piotr Apel Gdańsk Paweł Adamowicz Westerplatte 1 września święto wojska polskiego pr24 II wojna światowa

Polacy na poza granicami również świętowali 98. rocznicę Bitwy Warszawskiej

W Kijowie oddano hołd polskim żołnierzom. W obchodach święta Wojska Polskiego uczestniczyli polscy dyplomaci i przedstawiciele polskiej mniejszości na Ukrainie. – Sierpień to dla Polaków szczególnie ważny miesiąc z szeregiem symbolicznych dat, a święto Wojska Polskiego ma znaczenie kluczowe  – mówił w audycji "Polacy w świecie” Michał Giergoń, zastępca ambasadora RP na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT święto wojska polskiego pr24 Polonia Polonia w USA

Ekspert: obchodzenie świąt narodowych to nasz obowiązek

Tłumy warszawiaków i turystów obejrzało w środę Wielką Defiladę Niepodległości zorganizowaną z okazji święta Wojska Polskiego. Jak mówili, tego typu wydarzenia przyczyniają się do krzewienia patriotyzmu, a także wzbudzają zainteresowanie historią oraz armią. O tradycji obchodzenia świąt narodowych mówił w audycji "Historyczne wydarzenie tygodnia” Mariusz Olczak, wicedyrektor Archiwum Akt Nowych.
Zobacz więcej na temat:  święto wojska polskiego pr24 Tadeusz Płużański wojsko

Czy Cud nad Wisłą zmienił losy świata?

98 lat temu stoczyła się decydująca Bitwa Warszawska wojny polsko-bolszewickiej. Określana mianem "Cudu nad Wisłą" bitwa, zdecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości i w opinii ekspertów uchroniła Europę przed bolszewizmem. Dla upamiętnienia tego zwycięstwa, 15 sierpnia obchodzone jest Święto Wojska Polskiego. Na ten temat rozmawiali w Polskim Radiu 24 goście: Wojciech Wybranowski, publicysta Do Rzeczy oraz Piotr Dmitrowicz i dr Krzysztof Jabłonka, historycy.  
Zobacz więcej na temat:  bitwa warszawska bolszewicy Józef Piłsudski święto wojska polskiego pr24 1920 wojna 1920 wojna polsko-bolszewicka

Defilada, awanse generalskie, piknik żołnierski. Dziś Święto Wojska Polskiego

Wielka Defilada Niepodległości oraz piknik wojskowy zwieńczyły w Warszawie obchody Święta Wojska Polskiego oraz stulecia odzyskania przez Polskę suwerenności. Wisłostradą przemaszerowały oddziały Wojska Polskiego oraz jego sojuszników, między innymi Amerykanów, Brytyjczyków, Chorwatów i Rumunów. Wręczone zostały też nominacje generalskie. 
Zobacz więcej na temat:  święto wojska polskiego pr24 Andrzej Duda

"Bez Cudu nad Wisłą nie byłoby niepodległości"

Bitwa Warszawska była przełomem w wojnie polsko-bolszewickiej, wywołanej przez Rosję Radziecką, dążącą do podboju państw europejskich i przekształcenia ich w podległe republiki. Szef brytyjskiej misji dyplomatycznej w Polsce w 1920 roku lord Edgar V. D’Abernon nazwał ją "osiemnastą decydującą bitwą w dziejach świata". O jej znaczeniu mówił w Polskim Radiu 24 prof. Janusz Odziemkowski, historyk z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  bitwa warszawska bolszewicy Europa wojna polsko-bolszewicka wojna 1920 święto wojska polskiego pr24

Wiceszef MON: wojsko to wspólny skarb

W Rytlu na Pomorzu pełna mobilizacja. Usuwane są skutki piątkowej wichury. – Ponad 20 jednostek amfibii, dźwigów i transporterów pomagają udrożnić Brdę, by nie doszło do podtopień – mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk. We wtorek w Rytlu ma zjawić się premier Beata Szydło oraz ministrowie Mariusz Błaszczak i Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Obrony Narodowej Michał Dworczyk święto wojska polskiego pr24 wojsko burze pogoda pomorskie