X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jakub Józef Orliński: "Anima Sacra" to nie jest płyta religijna, tylko duchowa

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2018 17:23
- Ma poruszyć słuchacza i sprawić, że albo zastanowi się nad sobą i swoim życiem, albo po prostu trochę odpłynie i się zrelaksuje - mówił w Dwójce znakomity kontratenor o swoim pierwszym solowym albumie "Anima Sacra".
Audio
  • Świąteczne spotkanie z Jakubem Józefem Orlińskim (Audycja okolicznościowa/Dwójka)
Jakub Józef Orliński
Jakub Józef OrlińskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Jesienną premierę płyty poprzedziły wielomiesięczne prace całego zespołu, na czele którego stał Jakub Józef Orliński. - Zajęło nam półtora roku, żeby ten program zmontować w całości; żeby miał sens przede wszystkim. Znaleźć jakieś nieznane dzieła albo wykopać coś nowego nie jest trudno. Naprawdę, w bibliotekach jest tyle dzieł jeszcze nie przepisanych na naszą współczesną notację, ale my staraliśmy się zrobić z tego jakąś historię. Potrwało to długo, ale mamy za to 8 fajnych, światowych premier - tłumaczył śpiewak.

Dlaczego "Anima Sacra" to płyta dobra zarówno na adwent, jak i na Boże Narodzenie? Jak dużym wyzwaniem ten debiut okazał się dla Jakuba Józefa Orlińskiego? O tym w nagraniu audycji. Tam również świąteczna playlista artysty, bożonarodzeniowe tradycje jego rodzinnego domu i plany na rok 2019.

***

Tytuł audycji: Audycja okolicznościowa 

Prowadziła: Magdalena Łoś

Gość: Jakub Józef Orliński (kontratenor)

Data emisji: 25.12.2018

Godzina emisji: 13.00

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dobry nauczyciel to warunek kariery śpiewaka"

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2018 15:00
- Jestem wdzięczny mojej profesor Annie Radziejewskiej. Więź z nauczycielem bardzo pomaga nie tylko w kształceniu głosu, ale jest niezbędna w rozwoju śpiewaka jako osoby i artysty – mówił w Dwójce znakomity kontratenor Jakub Józef Orliński.
rozwiń zwiń