Jakub Józef Orliński: "Anima Sacra" to nie jest płyta religijna, tylko duchowa

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2018 17:23
- Ma poruszyć słuchacza i sprawić, że albo zastanowi się nad sobą i swoim życiem, albo po prostu trochę odpłynie i się zrelaksuje - mówił w Dwójce znakomity kontratenor o swoim pierwszym solowym albumie "Anima Sacra".
Audio
  • Świąteczne spotkanie z Jakubem Józefem Orlińskim (Audycja okolicznościowa/Dwójka)
Jakub Józef Orliński
Jakub Józef OrlińskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Jesienną premierę płyty poprzedziły wielomiesięczne prace całego zespołu, na czele którego stał Jakub Józef Orliński. - Zajęło nam półtora roku, żeby ten program zmontować w całości; żeby miał sens przede wszystkim. Znaleźć jakieś nieznane dzieła albo wykopać coś nowego nie jest trudno. Naprawdę, w bibliotekach jest tyle dzieł jeszcze nie przepisanych na naszą współczesną notację, ale my staraliśmy się zrobić z tego jakąś historię. Potrwało to długo, ale mamy za to 8 fajnych, światowych premier - tłumaczył śpiewak.

Dlaczego "Anima Sacra" to płyta dobra zarówno na adwent, jak i na Boże Narodzenie? Jak dużym wyzwaniem ten debiut okazał się dla Jakuba Józefa Orlińskiego? O tym w nagraniu audycji. Tam również świąteczna playlista artysty, bożonarodzeniowe tradycje jego rodzinnego domu i plany na rok 2019.

***

Tytuł audycji: Audycja okolicznościowa 

Prowadziła: Magdalena Łoś

Gość: Jakub Józef Orliński (kontratenor)

Data emisji: 25.12.2018

Godzina emisji: 13.00

pg

Czytaj także

"Dobry nauczyciel to warunek kariery śpiewaka"

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2018 15:00
- Jestem wdzięczny mojej profesor Annie Radziejewskiej. Więź z nauczycielem bardzo pomaga nie tylko w kształceniu głosu, ale jest niezbędna w rozwoju śpiewaka jako osoby i artysty – mówił w Dwójce znakomity kontratenor Jakub Józef Orliński.
rozwiń zwiń