"Wieczór płytowy". Gramy ulubiony jazz słuchaczy

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2017 11:00
Zakończył się drugi plebiscyt "Wieczoru płytowego". W audycji wysłuchaliśmy albumów, które zajęły dwie czołowe lokaty w głosowaniu słuchaczy.
Audio
  • "Wieczór płytowy". Gramy ulubiony jazz słuchaczy (Wieczór płytowy/Dwójka)
Zwycięskie płyty w drugim plebiscycie Wieczoru płytowego
Zwycięskie płyty w drugim plebiscycie "Wieczoru płytowego"Foto: Krzysztof Dziuba

Które albumy wybrali Państwo? Czyja muzyka zabrzmi dziś na antenie? Johna Coltrane'a, Milesa Davisa, a może Elli Fitzgerald? Na te pytania odpowiedzieliśmy w audycji.

Odwiedź "Wieczór płytowy" na Facebooku >>>

***

W każdą niedzielę w "Wieczorze płytowym" słuchamy - razem z Państwem - najważniejszych płyt. Z namaszczeniem i pietyzmem - od początku do końca: strona A, strona B. A dopiero potem bonusy, konteksty, porównania, komentarze zaproszonych gości. Klasyka, jazz, rock, awangarda, elektronika.

A raz w miesiącu to Państwo wybierają, czego będziemy słuchać! Za nami plebiscyt na ulubioną płytę klasyczną, teraz czas na finał wyborów jazzowych. Każdy uczestnik plebiscytu mógł zagłosować na 10 albumów ze 100 zaproponowanych na subiektywnej liście Dwójki. Plebiscyt trwał od 1 do 25 lutego.

***

Tytuł audycji: Wieczór płytowy

Prowadzi: Przemysław PsikutaTomasz Szachowski i Krzysztof Dziuba

Data emisji: 26.02.2017

Godzina emisji: 22.00 

mc/kul/mz

Czytaj także

"Wieczór płytowy". Bach i Sokołow ulubieńcami słuchaczy

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2017 12:00
W "Wieczorze płytowym" przedstawiliśmy wyniki plebiscytu na najlepszą klasyczną płytę. Jego zwycięzcą jest krążek "Bach Goldberg Variations", stanowiący dwupłytowy zapis koncertu Grigorija Sokołowa, który odbył się w słynnym Konserwatorium Leningradzkim 27 lutego 1982 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wieczór płytowy": klasyka i jazz na skrzypcach

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2017 13:06
W audycji "Wieczór płytowy" słuchaliśmy albumu z wykonaniem I koncertu skrzypcowego Henryka Wieniawskiego oraz płyty Zbigniewa Seiferta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Low" w wersji Bowiego i Glassa

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 12:00
W najbliższym "Wieczorze płytowym" świętowaliśmy dwie rocznice: 40-lecie albumu "Low" Davida Bowie'go i 80. urodziny Philipa Glassa.
rozwiń zwiń