X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Waldorff: I Konkurs Chopinowski na superheterodynie

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 15:41
- Podczas I Konkursu byłem na wsi pod Trzemesznem. Koncertu laureatów słuchałem dzięki odbiornikowi najnowocześniejszemu na tamte czasy - wspominał w archiwalnym nagraniu Jerzy Waldorff początki swojej wielkiej radiowej przygody.
Audio
  • Jerzego Waldorffa życie z radiem (Antykwariat/Dwójka)
Jerzy Waldorff
Jerzy WaldorffFoto: PAP/Maciej Belina Brzozowski

1200x660-80-DWOJKA.jpg
80. urodziny Dwójki. Zobacz stronę specjalną

- Aparat kupiony przez ojca w Poznaniu nazywał się superheterodyna. Była to skrzynia pół metra długości, na tym jakieś antenki, przyciski, do tego słuchawki - opowiadał Jerzy Waldorff. - Koncert laureatów I Konkursu był nadawany właśnie przez radio. Nastawiłem to wszystko, no i co można było usłyszeć: trzaski, gwizdy, zanikanie fal i czasami jakieś "taratam - tarim"…

W pierwszej audycji nowego cyklu Dwójki - "Antykwariat" - przybliżyliśmy działalność radiową Jerzego Waldorffa. W nagraniach, które przypomnieliśmy, znakomity krytyk muzyczny i społecznik wspominał radio przed- i powojenne, a także ważne wydarzenia i przyjaciół. Wśród barwnych opowieści m.in. o fascynujących snach pianistycznych ("orkiestra dokoła mnie, Rowicki przy batucie, a ja na stole drewnianym gram koncert Chopina f-moll").

Audycję dopełniły felietony Jerzego Waldorffa, które przygotowywał dla Magazynu "Parnasik".

***

Tytuł audycji: Antykwariat

Przygotowała: Anna Skulska

Data emisji: 11.03.2017

Godzina emisji: 15.00

jp/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Waldorff oprowadza po Konkursach Chopinowskich

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 08:00
- Pierwszego konkursu słuchałem na głuchej wsi w Rękawczynie pod Trzemesznem za pośrednictwem aparatu Superheterodyna - wspominał w archiwalnym nagraniu legendarny krytyk muzyczny.
rozwiń zwiń