Na co 1 procent podatku? FNP podpowiada

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 22:18
Gościem audycji była m.in. Zofia Matejewska, specjalistka ds. promocji, "fundraiserka" - specjalistka do spraw pozyskiwania funduszy w Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.
Audio
  • 1 procent podatku dla Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (Skarbiec Nauki Polskiej/Dwójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Bartosz Zakrzewski/Shutterstock.com

Zbliża się czas rozliczeń podatkowych, dlatego FNP - jako organizacja pożytku publicznego - chce zwrócić uwagę na istotną, z punktu widzenia przyszłości polskiej nauki, potrzebę wspierania młodych naukowców. I apeluje o inwestowanie 1 procenta podatku w młode talenty.

Środki uzyskane z 1 procenta Fundacja przeznacza w całości na stypendia START dla  wyróżnionych w tym programie laureatów - tych, których osiągnięcia badawcze zostały najwyżej ocenione przez recenzentów konkursu.

O swoich doświadczeniach bycia "Startowcem" opowiadali w audycji: dr Weronika Kobylińska-Bunsch - historyk sztuki, która zajmuje się przed- i powojenną polską fotografią awangardową oraz dr Cezary Samojłowicz - chemik z wykształcenia, który swoje doświadczenia naukowe wykorzystał w przemyśle i jest obecnie rzecznikiem patentowym, czyli osobą "pilotującą" od strony prawnej i technicznej przebieg procedury patentowej wynalazków z zakresu nauk chemicznych.

***

Tytuł audycji: Skarbiec Nauki Polskiej 

Prowadziła: Katarzyna Kobylecka

Data emisji: 26.02.2020

Godzina emisji: 21.30

pg/kul

Zobacz więcej na temat: Fundacja na rzecz Nauki Polskiej
Czytaj także

Badania nad kroniką mnicha Teodoryka

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 16:26
Gościem audycji był dr Rafał Rutkowski – mediewista z Instytutu Archeologii i Etnologii PAN, który swoją pracę doktorską poświęcił jednej z najstarszych, a być może najstarszej norweskiej kronice.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wielogłos o Monografiach FNP". Spotkania nie tylko dla naukowców

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020 09:30
- Na spotkania, które nazwaliśmy "Wielogłos o Monografiach FNP" zapraszamy nie tylko specjalistów, którzy zajmują się różnymi tematami. Zależy nam na tym, żeby pokazać, że na podstawie książek naukowych można rozpocząć dyskusję ciekawą też dla humanistów i osób po prostu zwyczajnie ciekawych świata - mówiła dr Karolina Marcinkowska - szefowa i organizatorka tych spotkań.
rozwiń zwiń