X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Agnieszka Budzińska-Bennett: Kathleen Battle to głos stulecia

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2019 12:21
- Usłyszałam ją kiedyś, będąc uczennicą szkoły średniej w Szczecinie i do dziś nie jestem w stanie się od tego głosu uwolnić - opowiadała w Dwójce wokalistka specjalizująca się w muzyce średniowiecza.
Audio
  • Muzyczne ścieżki Agnieszki Budzińskiej-Bennett (Po herbacie/Dwójka)
Agnieszka Budzińska-Bennett
Agnieszka Budzińska-BennettFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Założycielka zespołu Ensemble Peregrina mówiła w Dwójce o swoich muzycznych fascynacjach, począwszy od lat dziecinnych. Artystka podkreśliła, że zawsze interesowała ją kultura skandynawska. Stąd z jednej strony miłość do ABBY z drugiej do Edvarda Griega. - Muzyka ABBY napawała mnie szczęściem. To znakomity zespół, który miał i dobre teksty i różnorodne piosenki, skomponowane z fantazją. One nie są takie oczywiste - podkreśliła Agnieszka Budzińska-Bennett.

Śpiewaczka wspominała, że w młodości była niezwykle spragniona muzyki i więcej czasu spędzała na słuchaniu niż podwórkowych zabawach. - Wykorzystałam dobrze ten czas i gdy poszłam na studia muzykologiczne, to znałam literaturę. Słuchowo mogłam się odnaleźć w różnych stylach muzycznych.

Agnieszka Budzińska-Bennett mówiła w audycji o muzyce, którą ją wzrusza. Wskazała też moment, w którym zaczęła się interesować muzyką średniowieczną. Pewne znaczenie miał tu serial "Robin z Sherwood" z utworami zespołu Clannad.

***

Tytuł audycji: Po herbacie

Prowadziła: Agata Kwiecińska

Gość: Agnieszka Budzińska-Bennett

Data emisji: 16.03.2019

Godzina emisji: 17.00

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Budzińska-Bennett o wojnach na scenie muzyki średniowiecznej

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2018 18:00
- Jest wiele ensambli, które mają tendencje hochsztaplerskie i liczą przede wszystkim na efekt i dobrą sprzedaż - mówiła w Dwójce Agnieszka Budzińska-Bennett, wokalistka, panistka i muzykolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

100 historii w jednej książce. Poleca Agnieszka Budzińska-Bennett

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2018 17:30
- Miałam tę książkę już w kilku podróżach. Przy każdej przedstawianej w niej opowieści mogę się zatrzymać, nad każdą zastanowić, rozwinąć jakiś problem - opowiadała ceniona wykonawczyni muzyki dawnej o "Centurii. Stu krótkich powieściach rzek" Giorgio Manganelliego.
rozwiń zwiń