Seong-Jin w Katowicach! Transmisja w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2015 09:30
Zapraszamy do słuchania występu zwycięzcy XVII Konkursu Chopinowskiego z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia.
Seong-Jin Cho jest pierwszym w historii zwycięzcą Konkursu Chopinowskiego z Korei Południowej (na zdjęciu: Seong-Jin Cho podczas koncertu w pierwszym dniu finałowego etapu konkursu)
Seong-Jin Cho jest pierwszym w historii zwycięzcą Konkursu Chopinowskiego z Korei Południowej (na zdjęciu: Seong-Jin Cho podczas koncertu w pierwszym dniu finałowego etapu konkursu)Foto: PAP/Radek Pietruszka

W programie znajdzie się Koncert fortepianowy e-moll op. 11 Fryderyka Chopina oraz IV Symfonia "Tansman Epizody" op. 85 Henryka Mikołaja Góreckiego. W przerwie będzie można wysłuchać rozmowy z Seong-Jin Cho, a także z Joanną Wnuk-Nazarową – dyrektor naczelna i programowa orkiestry opowie o pierwszym wykonaniu IV Symfonii Henryka Mikołaja Góreckiego przez NOSPR.

Seong-Jin Cho urodził się 28 maja 1994 roku w Seulu, studiuje w Konserwatorium Paryskim pod kierunkiem Michela Beroffa. Jest zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Moskwie (2008) i konkursu pianistycznego w Hamamatsu (2009, Japonia). Zdobył także III nagrodę w Konkursie im. Piotra Czajkowskiego w Rosji (2011) oraz im. Artura Rubinsteina w Tel Awiwie (2014). Koncertował z orkiestrami Teatru Maryjskiego, Filharmonii Praskiej, Monachijskiej, Seulu, Filharmonii Uralu, Berlińską Orkiestrą Radiową (dyr. Marek Janowski), Rosyjską Orkiestrą Narodową, Orkiestrą Symfoniczną Bazylei, Tokijską Orkiestrą Symfoniczną, Radio France. Odbył tournées po Japonii, Niemczech, Francji, Rosji, Polsce, Izraelu, Chinach i USA. Wystąpił m.in. z recitalami w Operze Tokijskiej, w Osace, Konserwatorium Moskiewskim i Teatrze Maryjskim w Petersburgu. Uczestniczył w licznych europejskich festiwalach, m.in. w Petersburgu, Moskwie, Nowym Jorku, Castleton, Dusznikach-Zdroju oraz Krakowie.

***

Program:

Fryderyk Chopin Koncert fortepianowy

Henryk Mikołaj Górecki IV Symfonia "Tansman Epizody" op. 85

Wyk. Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia pod dyrekcją Alexandra Liebreicha, Seong-Jin Cho - fortepian

Na transmisję w audycji "Filharmonia Dwójki" zapraszamy w piątek (30 października) w godz. 19.30-22.00. Program poprowadzi Marcin Majchrowski.

mm/mc

Czytaj także

Seong-Jin Cho wygrał Konkurs Chopinowski. "Nie mogę w to uwierzyć"

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2015 18:33
Zwycięzcą XVII Konkursu Pianistycznego imienia Fryderyka Chopina został Seong-Jin Cho z Korei Południowej. Jedyny Polak w stawce dziesięciu finalistów, Szymon Nehring otrzymał wyróżnienie. Kate Liu z USA otrzymała nagrodę Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Seong-Jin Cho - z Konkursu prosto na płytę

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2015 17:00
- Wszystko, co robi Polskie Radio w związku z Konkursem, jest na najwyższym poziomie. Jesteśmy szczęśliwi i dumni, mając w to wkład - mówił Costa Pilavachi o wydaniu przez Deutsche Grammophon albumu zwycięzcy Konkursu Chopinowskiego.
rozwiń zwiń