X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Maria Sartova: śpiewałam w Radio France non-stop

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2016 13:00
- W radiu mogłam pójść do działu muzyki kameralnej i zaproponować, że mam fantastyczne pieśni, które chciałabym nagrać. Dostawałam wtedy datę spotkania i to się robiło. Nagrałam tak dla Radia France prawie cała muzykę słowiańską – podkreśliła Maria Sartova, opowiadając o współpracy ze słynną francuską instytucją.
Audio
  • Z Marią Sartovą rozmawiała Anna Skulska (Filharmonia Dwójki)
  • Z krytykiem muzycznym i dziennikarzem Piotrem Kamińskim rozmawiała Beata Stylińska (Filharmonia Dwójki)
Choć Maria Sartova mieszka i pracuje w Paryżu od trzydziestu lat, nie porzuciła zleceń Polsce, gdzie współpracuje m.in. jako reżyserka z Teatrem Miejskim w Gliwicach
Choć Maria Sartova mieszka i pracuje w Paryżu od trzydziestu lat, nie porzuciła zleceń Polsce, gdzie współpracuje m.in. jako reżyserka z Teatrem Miejskim w GliwicachFoto: TVP/PAP- Ireneusz Sobieszczuk

W 1976 roku, gdy polska śpiewaczka operowa stawiała pierwsze kroki w Radio France, współpraca z francuską kuźnią muzyki klasycznej nie przypominała dzisiejszych realiów. Teraz konkurencja jest ogromna, a o angaż trudno nawet skrzypkom czy wiolonczelistom.

- System Radia France był kiedyś nadzwyczajny, bo każdy mógł uczestniczyć w konkursie, który pozwolił mu uzyskać tzw. kartę solisty radia. Oczywiście konkurs był dość trudny, ale kiedy już się dostawało kartę, to można było po prostu wybrać dział, z którym chciało się współpracować. Nagrania odbywały się wtedy non-stop – powiedziała Maria Sartova, z którą rozmawialiśmy 17 listopada z okazji koncertu Francuskiej Orkiestry Radiowej w słynnej sali koncertowej paryskiego Domu Radia.

W przerwie koncertu rozmawialiśmy również z Piotrem Kamińskim, dziennikarzem i krytykiem muzycznym, który opowiadał o obecnej polityce i programie artystycznym Radia France.

***

Rozmawiały: Anna Skulska i Beata Stylińska 

Goście: Maria Sartova (śpiewaczka operowa, reżyserka), Piotr Kamiński (dziennikarz)

Data emisji: 17.11.2016

Godzina emisji: 20.35

Materiały zostały wyemitowane w audycji "Filharmonia Dwójki".

mz/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Vaclav Luks: Mysliveček to gwiazda w cieniu Mozarta

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2016 16:00
- To Josef Mysliveček nauczył Mozarta pisać opery w stylu włoskim – przypomniał Vaclav Luks, dyrygent orkiestry barokowej Collegium 1704, która wystąpiła podczas tegorocznego festiwalu "Chopin i jego Europa".
rozwiń zwiń