X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Koncert kolędowy Adama Struga. Zobacz wideo

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 09:00
Zapraszamy do obejrzenia świątecznego koncertu "Ciesz się, Jeruzalem", który odbył się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

Gospodarz koncertu Adam Strug wystąpił ze swoimi przyjaciółmi, muzykami z dwóch współtworzonych przez niego zespołów: instrumentalnej Kompanii wykonującej jego autorską muzykę oraz zespołem śpiewaczym Monodia Polska. Wspólnie zaśpiewali kolędy powszechnie znane, ale również i te zapomniane: śpiewnikowe, apokryficzne. Nie zabrakło także kolęd autorstwa Adama Struga.

Adam Strug – śpiew, akordeon
Karol Pospieszalski – tuba, śpiew
Szczepan Pospieszalski – trąbka, śpiew
Michał Żak – klarnet, śpiew
Wojciech Lubertowicz – bębny obręczowe, duduk, śpiew
Jakub Korona – baraban, śpiew
Hipolit Wożniak – kontrabas, śpiew
Mateusz Kowalski – lira korbowa, fisharmonia, mandolina, śpiew
Krzysztof Napiórkowski  fisharmonia, śpiew
Jan Woźniak, Tymoteusz Woźniak, Piotr Piszczatowski, Jacek Zembrowski – śpiew

***

Adam Strug – polski śpiewak i instrumentalista, poeta, kompozytor, zbieracz i praktyk muzyki tradycyjnej. Współtwórca powstałej w 1992 r. formacji Bractwo Ubogich, wieloletni współpracownik grupy Kapela Brodów, pomysłodawca zespołu śpiewaczego Monodia Polska. Pieśni śpiewane przez Adama Struga zamieszczone są m.in. na płytach "Kurpie – Puszcza Zielona" oraz "Polskie pieśni religijne" serii Polskiego Radia "Muzyka Źródeł". Laureat nagrody I stopnia im. Czesława Niemena na 11. Konkursie Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja" w 2008 r. oraz nagrody Folkowy Fonogram Roku za płytę z autorskimi piosenkami "Adieu" w 2013 r. Za płytę "Mysz" nominowany do nagród ZPAV Fryderyk 2016 w kategorii "muzyka korzeni".

"Requiem ludowe" – wspólne dzieło zespołu Kwadrofonik i Adama Struga – po raz pierwszy wybrzmiało w listopadzie 2014 r. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego na zamówienie i z inicjatywy Programu 2 Polskiego Radia. Koncert oraz płyta nominowane zostały do nagród Instytutu Muzyki i Tańca "Koryfeusz Muzyki Polskiej" w kategorii "wydarzenie roku", a płytę uznano polskim albumem roku 2015 w prestiżowym zestawieniu portalu beehy.pe. "Requiem ludowe" zostało uznane za najlepszą płytę folkową w konkursie Folkowy Fonogram roku 2015.

***

Tytuł audycji: Filharmonia Dwójki

Prowadzi: Anna Szewczuk

Data emisji: 5.01.2017

Godzina emisji: 19.30

mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Requiem ludowe" na płycie. Zobacz wideo z koncertu w Poznaniu!

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2015 09:00
– Ten projekt jest eksperymentem, który dzieje się między muzykami – mówił krytyk muzyczny Tomasz Janas o "Requiem ludowym". Nagranie wideo koncertu dostępne poniżej.
rozwiń zwiń