X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Od Beethovena do Glassa. Piękno i przemoc

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 15:06
- Trzy różne stylistycznie utwory podczas jednego wieczoru to trochę jak odpowiednio skomponowany obiad. Każde danie musi mieć odrębny smak, wszystkie stanowią jednak pewną całość - opowiadał Jamie Philips o koncercie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.
Audio
  • Rozmowa z dyrygentem Jamiem Philipsem (Filharmonia Dwójki)
  • Rozmowa ze skrzypkiem Piotrem Pławnerem (Filharmonia Dwójki)
Eksponaty na wystawie Ludwig Van: The Myth of Beethoven w Filharmonii Paryskiej, wrzesień 2016.
Eksponaty na wystawie "Ludwig Van: The Myth of Beethoven" w Filharmonii Paryskiej, wrzesień 2016. Foto: IAN LANGSDON/PAP/EPA.

12 stycznia br. NOSPR - prowadzona przez Jamiego Philipsa - wykonała uwerturę "Coriolan" Ludwiga van Beethovena, wariacje "Enigma" Edwarda Elgara oraz II Koncert skrzypcowy "The American Four Seasons" Philipa Glassa.

- Warto wspomnieć, że kompozycje Beethovena i Elgara w pewien sposób się ze sobą łącza, ponieważ Beethoven był jednym z ulubionych kompozytorów Elgara. Był on zafascynowany nawet nie tyle jego twórczością, co osobowością - przypominał dyrygent.

W rozmowie również o potędze Beethovenowskiej muzyki ("podczas pierwszej próby z NOSPR na samym początku utworu moja batuta po prostu złamała się na pół"), o "medytacji i przemocy" ukrytej w koncercie Glassa czy o specyfice "Enigmy" Elgara – "prawdopodobnie najpopularniejszego utworu z całego repertuaru muzyki Wielkiej Brytanii".

Zapraszamy również do wysłuchania rozmowy ze skrzypkiem Piotrem Pławnerem, solistą koncertu NOSPR z 12 stycznia 2017 r.

***

Rozmawiała: Monika Zając

Goście: Jamie Philips (dyrygent), Piotr Pławner (skrzypek)

Data emisji: 12.01.2017

Godzina emisji: 20.30

jp/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kaspszyk: utwory Szymanowskiego to przepis na sukces

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2017 14:00
- Aleksandra Kurzak nagrywa na tej płycie po raz pierwszy Karola Szymanowskiego i mogę zapewnić, że nigdy nie słyszałem lepiej zaśpiewanych "Litanii do Marii Panny" – podkreślił Jacek Kaspszyk, opowiadając o płycie z serii "Warsaw Philharmonic", prezentującej wybrane utwory słynnego polskiego kompozytora.
rozwiń zwiń