Festiwal "Łańcuch" XV. Trzy oblicza kwartetu w twórczości kompozytorów polskich

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2018 15:33
Zapraszamy do wysłuchania retransmisji koncertu, który odbył się w sobotę 3 lutego w Studiu Koncertowym PR im. W. Lutosławskiego w ramach Festiwalu "Łańcuch" XV. 
Lutosławski Quartet
Lutosławski QuartetFoto: Grzegorz Śledź/PR2
Czytaj także
Lutosławski1200_pap.jpg
Festiwal Witolda Lutosławskiego "Łańcuch" XV

Trzy oblicza kwartetu w twórczości kompozytorów polskich - od skromnej, lecz pięknej i zawsze z przyjemnością słuchanej młodzieńczej kompozycji Stanisława Moniuszki, poprzez znakomity utwór coraz lepiej poznawanej i coraz bardziej docenianej w świecie Grażyny Bacewicz, do osamotnionego w swoim nowatorstwie arcydzieła Witolda Lutosławskiego.

Program:

Stanisław Moniuszko II Kwartet smyczkowy F-dur; Grażyna Bacewicz IV Kwartet smyczkowy; Witold Lutosławski Kwartet smyczkowy

Wyk. Lutosławski Quartet: Bartosz Woroch – 1 skrzypce, Marcin Markowicz – 2 skrzypce, Artur Rozmysłowicz – altówka, Maciej Młodawski - wiolonczela

***

Na retransmisję koncertu w "Filharmonii Dwójki" we wtorek (6.02) w godz. 19.30-21.30 zaprasza Róża Światczyńska.

pg/bch

Czytaj także

Konkurs Wiolonczelowy im. Lutosławskiego. Pierwszy etap zakończony!

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2018 10:30
W sobotę 3 lutego zakończyły się przesłuchania I etapu XI Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego. - Poziom był zaskakująco wysoki. Wybrzmiało mnóstwo kreacji znakomitych instrumentalnie i dojrzałych artystycznie - mówił w Dwójce jeden z jurorów Marcin Zdunik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zygmunt Krauze: Lutosławski prowokował do tego, żeby mówić z sensem

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2018 11:56
- Pamiętam jego wzrok, jak patrzył bystro prosto w oczy. To prowokowało też do tego, by się zmobilizować i nie gadać byle czego. A on z kolei umiał słuchać - wspomina Witolda Lutosławskiego Zygmunt Krauze, kompozytor i pianista.
rozwiń zwiń