X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Zmartwychwstanie" Mahlera na Festiwalu Beethovenowskim

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2018 13:00
Arcydzieło austriackiego kompozytora usłyszymy w interpretacji Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, którą poprowadził Leonard Slatkin.
Portret Mahlera autorstwa Emila Orlika
Portret Mahlera autorstwa Emila OrlikaFoto: Wikipedia/domena publiczna

mahler1200.jpg
"Pieśni o Ziemi" Mahlera słuchaj z Pierrem Boulezem

Poemat symfoniczny Totenfeier, zalążek II Symfonii „Zmartwychwstanie” Gustava Mahlera, którą można było usłyszeć w Wielki Piątek pod batutą Leonarda Slatkina, wzbudził zachwyt samego Hansa von Bülowa, wielkiego dyrygenta, który darzył nieco masochistyczną miłością Richarda Wagnera (Wagner "odbił" mu żonę, Cosimę Liszt). Mahler myślał o skomponowaniu wielkiej symfonii na wzór Dziewiątej Beethovena, w której finale pojawiłby się chór i głosy solowe. Szukał tekstu. Znalazł go na pogrzebie von Bülowa – był to fragment poematu Klopstocka Zmartwychwstanie: "Z prochu się podniesiesz". Usłyszmy dwie znakomite śpiewaczki, Martinę Jankovą (sopran) i Bernardę Fink (mezzosopran).

Program:

Maurice Ravel Deux mélodies hébraïques: Kaddisch, Gustav Mahler II Symfonia c-moll "Zmartwychwstanie"

wyk: Martina Janková – sopran, Bernarda Fink – mezzosopran, Chór Narodowego Forum Muzyki, Polski Narodowy Chór Młodzieżowy, Agnieszka Franków-Żelazny – przygotowanie chóru, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, dyr. Leonard Slatkin – dyrygent

***

Na "Filharmonię Dwójki" w poniedziałek (2.04) w godzinach 17.00-19.00 zaprasza Joanna Grotkowska.

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Manfred Honeck o żartach nieszczęśliwego Mahlera

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2017 14:00
– Uważam go za mistrza ironii – mówił o Mahlerze austracki dyrygent, który poprowadził koncert Anne-Sophie Mutter i Pittsburgh Symphony Orchestra na festiwalu BBC Proms, gdzie zabrzmiała m.in. Mahlerowska I Symfonia.
rozwiń zwiń