Mistrzowie w Śląskiej Akademii. Koncert Daniiła Trifonowa

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 20:55
Recital rosyjskiego pianisty odbył się 4 stycznia br. w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Transmisji koncertu można było wysłuchać w Dwójce. 
Daniił Trifonow
Daniił TrifonowFoto: SERGEI ILNITSKY/PAP/EPA

Daniił Trifonow - laureat wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych. Zdobył między innymi tak prestiżowe wyróżnienia jak: I nagroda w konkursie im. Piotra Czajkowskiego w 2011 roku, III nagroda w XVI konkursie im. Fryderyka Chopina w 2010 roku oraz nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie mazurków. Jest również zdobywcą nagrody "Gramophone 2016 Artist of the Year".

Rosjanina uważa się za jednego z najbardziej ekscytujących pianistów młodej generacji, łączącego doskonałą technikę z rzadką wrażliwością i głębią. Martha Argerich w jednym z wywiadów tak skomentowała grę młodego pianisty: "Trifonow ma wszystko i więcej ... czułość, a także element demoniczny. Nigdy nie słyszałam czegoś takiego".

Program: 

Ludwig van Beethoven Andante Favori WoO; Sonata Es-dur op.31 nr 3; Robert Schumann Bunte Blätter op.99; Presto Passionato op. 22; Sergiusz Prokofiew VIII Sonata B-dur Op.84

W przerwie koncertu przedstawimy rozmowę z Daniiłem Trifonowem (autor: Róża Światczyńska).

***

Tytuł audycji: Filharmonia Dwójki

Prowadziła: Róża Światczyńska

Data emisji: 3.01.2019

Godzina emisji: 19.00 

Plakat koncertu Plakat koncertu
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tõnu Kaljuste: Pärt i Penderecki przeszli podobną drogę

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2018 13:40
- Obaj zaczynali jako twórcy awangardowi, a ich obecna twórczość jest utrzymana w zupełnie innym duchu, ale wzajemnie podobnym - mówił w Dwójce estoński dyrygent.
rozwiń zwiń