Polska Orkiestra Radiowa na Rok Moniuszki

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 12:10
- W tym roku każdy z naszych koncertów będziemy rozpoczynali twórczością Moniuszki. Kulminacja tych obchodów nastąpi na początku przyszłego sezonu koncertowego - mówił w Dwójce Michał Klauza, dyrektor artystyczny Polskiej Orkiestry Radiowej.
Audio
  • Z Michałem Klauzą i Maciejem Małeckim rozmawia Beata Stylińska (Filharmonia Dwójki)
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie
Orkiestra Polskiego Radia w WarszawieFoto: Grzegorz Śledź/PR2

POR we wrześniu 2019 roku, jak zapowiadał dyrygent, zaprezentuje koncertowe wykonanie opery "Hrabina" Stanisława Moniuszki. Okazją do rozmowy z Michałem Klauzą był koncert w Studiu PR. im. W. Lutosławskiego, podczas którego z okazji Roku Moniuszki zabrzmiały m.in. "Taniec hiszpański" i "Mazur" z baletu "Monte Christo". - Te dwa drobiażdżki są typowym przykładem znakomitej stylizacji Moniuszki wykorzystujących nasze tańce ludowe – podkreślał Michał Klauza.

"Moje pierwsze zetknięcie ze Stanisławem Moniuszką to była produkcja Strasznego Dworu". Rozmowa wideo z Michałem Klauzą>>>

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z dyrygentem, jak również z Maciejem Małeckim, którego "Offenbachiana" - suita z baletu "Brazylijczyk w Paryżu" także znalazła się w programie niedzielnego koncertu.

***

Tytuł audycji: Filharmonia Dwójki

Rozmawiała: Beata Stylińska 

Goście: Michał Klauza (dyrektor artystyczny Polskiej Orkiestry Radiowej), Maciej Małecki (kompozytor) 

Data emisji: 13.01.2019

Godzina emisji: 19.00 

jp/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rok Moniuszkowski. Prof. dr hab. Marcin Gmys: wciąż mało wiemy o Moniuszce

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 07:37
- Myślę, że jego twórczość lepiej przemawia do starszego pokolenia, które jeszcze na Moniuszce się wychowywało. W przypadku młodszego pokolenia jest ono obarczone pewną skazą, mianowicie ma bardzo kiepsko opracowany program edukacji muzycznej - mówił w Dwójce uczestnik konferencji "Dzieło Stanisława Moniuszki jako wyzwanie kulturowe".
rozwiń zwiń