X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska Orkiestra Radiowa na Rok Moniuszki

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 12:10
- W tym roku każdy z naszych koncertów będziemy rozpoczynali twórczością Moniuszki. Kulminacja tych obchodów nastąpi na początku przyszłego sezonu koncertowego - mówił w Dwójce Michał Klauza, dyrektor artystyczny Polskiej Orkiestry Radiowej.
Audio
  • Z Michałem Klauzą i Maciejem Małeckim rozmawia Beata Stylińska (Filharmonia Dwójki)
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie
Orkiestra Polskiego Radia w WarszawieFoto: Grzegorz Śledź/PR2

POR we wrześniu 2019 roku, jak zapowiadał dyrygent, zaprezentuje koncertowe wykonanie opery "Hrabina" Stanisława Moniuszki. Okazją do rozmowy z Michałem Klauzą był koncert w Studiu PR. im. W. Lutosławskiego, podczas którego z okazji Roku Moniuszki zabrzmiały m.in. "Taniec hiszpański" i "Mazur" z baletu "Monte Christo". - Te dwa drobiażdżki są typowym przykładem znakomitej stylizacji Moniuszki wykorzystujących nasze tańce ludowe – podkreślał Michał Klauza.

"Moje pierwsze zetknięcie ze Stanisławem Moniuszką to była produkcja Strasznego Dworu". Rozmowa wideo z Michałem Klauzą>>>

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z dyrygentem, jak również z Maciejem Małeckim, którego "Offenbachiana" - suita z baletu "Brazylijczyk w Paryżu" także znalazła się w programie niedzielnego koncertu.

***

Tytuł audycji: Filharmonia Dwójki

Rozmawiała: Beata Stylińska 

Goście: Michał Klauza (dyrektor artystyczny Polskiej Orkiestry Radiowej), Maciej Małecki (kompozytor) 

Data emisji: 13.01.2019

Godzina emisji: 19.00 

jp/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rok Moniuszkowski. Prof. dr hab. Marcin Gmys: wciąż mało wiemy o Moniuszce

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 07:37
- Myślę, że jego twórczość lepiej przemawia do starszego pokolenia, które jeszcze na Moniuszce się wychowywało. W przypadku młodszego pokolenia jest ono obarczone pewną skazą, mianowicie ma bardzo kiepsko opracowany program edukacji muzycznej - mówił w Dwójce uczestnik konferencji "Dzieło Stanisława Moniuszki jako wyzwanie kulturowe".
rozwiń zwiń