X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marcin Masecki: trio to taka nasza mała fanaberia

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 17:07
- Jest to taki super hiper klasyczny format, od którego zaczynałem w ogóle swoją przygodę z muzyką jazzową. Na chwilę obecną nie mamy jednak sprecyzowanych planów. Z Jerzym i Piotrem pracujemy razem już od wielu lat w bardzo różnych konfiguracjach i w przyszłości będzie podobnie - mówił w Dwójce pianista i aranżer.
Audio
  • Rozmowa z Marcinem Maseckim i Jerzym Rogiewiczem (Filharmonia Dwójki)
  • Rozmowa z Joanną Halszką Sokołowską, Ewą Liebchen, Jackiem Kitą, Barbarą Kingą Majewską, Marcinem Markowiczem i Markiem Czechem (Filharmonia Dwójki)
Od lewej: Jerzy Rogiewicz, Marcin Masecki, Bartek Chaciński i Jacek Hawryluk
Od lewej: Jerzy Rogiewicz, Marcin Masecki, Bartek Chaciński i Jacek HawrylukFoto: Piotr Piorun/PR

Trio Jazzowe Marcina Maseckiego tworzą również Jerzy Rogiewicz i Piotr Domagalski. Wystąpili w piątek (1.03) w Studiu im. Witolda Lutosławskiego na koncercie z okazji 82. urodzin radiowej Dwójki. Jak wyliczyli na antenie członkowie formacji, był to ich trzeci występ w tym składzie. Czy dojrzeli już do nagrania płyty? 

82-lecie Dwójki: serwis specjalny >>>

- To pytanie rzeczywiście się nasuwa, ale niestety obecnie nie ma na nie odpowiedzi. Być może nie czujemy się jeszcze gotowi na płytę. Być może wszystko, na co na razie jesteśmy gotowi, to transmisja na żywo - stwierdził Marcin Masecki.

W dalszej części audycji o utworach Philipa Glassa "Songs from Liquid Days", które zabrzmiały w drugiej części urodzinowego koncertu, mówili: Jerzy Rogiewicz, Joanna Halszka Sokołowska, Ewa Liebchen, Jacek Kita, Barbara Kinga Majewska, Marcin Markowicz i Marek Czech. Zachęcamy do wysłuchania nagrania.

***

Rozmawiali:  Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński

Data emisji: 1.03.2019

Godzina emisji: 22.45

Materiał został wyemitowany w audycji "Filharmonia Dwójki".

pg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Masecki o płycie "Fogg - pieśniarz Warszawy": na początku wydawało się nam to nierealne

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 21:01
- Jeśli dobrze pamiętam, propozycję nagrania tej płyty dostaliśmy w marcu. Cała produkcja musiała przebiec w ekspresowym tempie, ale jakiś duch Mieczyslawa Fogga popchnął nas w tę stronę i się udało - mówił w Dwójce Marcin Masecki, pianista i aranżer.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trio Marcina Maseckiego na urodzinach Dwójki. Raport zza kulis

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 15:50
W piątek (1.03) nasza antena obchodzi 82. urodziny. Zanim weźmiemy udział w wielkim koncercie, rozmawialiśmy z artystami o przygotowaniach.
rozwiń zwiń