Jeff Parker. "Ja, antygitarzysta"

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2018 18:00
Gościem audycji był Jeff Parker, od ponad dwóch dekad jeden z najważniejszych gitarzystów amerykańskiej muzyki eksperymentalnej (m.in. Tortoise, Isotope 217, Chicago Underground).
Audio
  • Jeff Parker. "Ja, antygitarzysta" (Rozmowy improwizowane/Dwójka)
Zdęcie ilustracyjne
Zdęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock/Evannovostro

W wywiadzie rozmawialiśmy o cyfrowej rewolucji lat 90., trudach godzenia życie zawodowego i rodzinnego oraz o osobliwym stosunku artysty do swojego instrumentu:

"Uważam się za antygitarzystę - mówi Parker. - Czasami próbuję sprawić, żeby mój instrument w ogóle nie brzmiał jak gitara. Ale przede wszystkim staram się, żeby w zespole funkcjonował inaczej, na innych zasadach niż zwykle".

***

Tytuł audycję: Rozmowy improwizowane

Prowadzą: Janusz Jabłoński i Tomasz Gregorczyk

Gość: Jeff Parker

Data emisji: 11.01.2018

Godzina emisji: 22.00

mz

Czytaj także

Marilyn Crispell: sprawdź, dokąd muzyka cię zabierze

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2017 23:00
- W przypadku muzyki swobodnie improwizowanej często zdarza się, że na początku ludzie nie rozumieją, co się dzieje. Wtedy zwykle doradzam zawieszenie sądów i wyruszenie w podróż - mówiła znakomita pianistka jazzowa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paul Lytton: nadużywanie emocji psuje muzykę

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2017 12:00
- Emocjonalny aspekt muzyki niezbyt mnie interesuje, bo emocjami łatwo manipulować. Ich nadużywanie degeneruje naszą kulturę - mówił w Dwójce brytyjski perkusista jazzowy, postać pomnikowa na scenie muzyki improwizowanej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Z Harlandem i Rogersem nie tylko o jazzie

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2017 08:30
Eric Harland urodził się i wychował w Teksasie, Reuben Rogers - na wyspie Saint Thomas. Razem tworzą jedną z najbardziej rozchwytywanych sekcji rytmicznych współczesnego jazzu.
rozwiń zwiń