Wielki finał "Lato z Radiem Festiwal" 2019 w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 15:58
W ten weekend, w Krakowie można spotkać m.in. Smolika i Keva Foxa, siostry Przybysz, Julię Pietruchę, Barbarę Wrońską, Melę Koteluk, Anitę Lipnicką, Króla i wielu innych znakomitych wykonawców występujących podczas wielkiego finału Festiwalu Lata z Radiem. Spotkania z artystami w Strefie Muzycznej przy Muzeum Narodowym prowadzą dziennikarze muzyczni Polskiego Radia. Będzie czas na wspólne zdjęcia i autografy. Nie zabraknie również – nadawanych na żywo – audycji Jedynki, Dwójki, Trójki, Czwórki i Polskiego Radia Dzieciom.
Występ Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie zainaugurował finał Lato z Radiem Festiwal 2019 w Krakowie
Występ Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie zainaugurował finał "Lato z Radiem Festiwal 2019" w KrakowieFoto: Polskie Radio

Na scenie w Parku Jordana prezentuje się czołówka artystów polskiej sceny muzycznej. To właśnie w Krakowie widzowie i słuchacze są świadkami przynajmniej trzech muzycznych premier. 

Artyści ci oraz wszyscy pozostali wykonawcy, a także dziennikarze Polskiego Radia spotkają się z krakowską publicznością w Strefie Muzycznej przy Muzeum Narodowym. Oto szczegółowy plan:

Sobota 31 sierpnia:


– godz. 13.00 gościem Uli Kaczyńskiej będzie Julia Pietrucha;

- godz. 13:30 z Krzysztofem Iwaneczko porozmawia Damian Sikorski;

 godz. 14:00 szykujący na festiwal przedpremierowy materiał Skubas porozmawia z Piotrem Metzem;

 godz. 14:30 gościem Jacka Hawryluka będzie Piotr Kostrzewa – lider i dyrygent Chopin University Big Band;

 godz. 15:00 ze Zbigniewem Zeglerem rozmowę poprowadzi Jacek Hawryluk;

 godz. 15:15 Piotr Stelmach będzie gościem Damiana Sikorskiego;

– godz. 16:30 Damian Sikorski, pomysłodawca konkursu dla młodych muzyków "Wydaj płytę z Będzie głośno!" w radiowej Czwórce w dziennikarskiej pogawędce z Marcinem Kusym, szefem muzycznym radiowej Jedynki;

 godz. 17:00 z Piotrem Metzem rozmowę poprowadzi Tomasz Żąda;

 godz. 18:30 Ula Kaczyńska rozmawiać będzie z Melą Koteluk.

W planach również rozmowy z Melą Koteluk i Anitą Lipnicką. Szczegóły na: latozradiem.pl

Ponadto w Strefie Muzycznej zaplanowane zostały dwie sobotnie, otwarte dla publiczności audycje Trójki: "Markomania" Marka Niedźwieckiego (godz. 11.00-13.00) i "Lista osobista" Piotra Metza.

Pozostałe audycje anten Polskiego Radia wyemitowane zostaną z plenerowych studiów na: Małym Rynku (Jedynka), Placu Szczepańskim (Dwójka, Trójka), Barce przy Kładce ojca Bernatka (Czwórka) i w Parku Jordana (Polskie Radio Dzieciom).

Jacek Hawryluk, radiowa Dwójka

Dla tych, którzy nie będą mogli być osobiście w Krakowie, Polskie Radio przygotowało relacje na żywo i video streamingi. Wszystkie koncerty można będzie oglądać na polskieradio.pl oraz latozradiem.pl, a także na facebookach poszczególnych anten i kanale youtube Polskiego Radia.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej: latozradiem.pl

Oficjalny fan page: www.facebook.com/polskieradiolatozradiem

Mat. prasowe
Zobacz więcej na temat: Kraków
Czytaj także

Prezydent Stalowej Woli: jesteśmy pozytywnym i otwartym miastem

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 17:26
- Obok przemysłu naszym wyróżnikiem jest kultura. Jak możemy to wyraźnie zobaczyć w czasie "Lato z Radiem Festiwal 2019", w Stalowej Woli mocno biją również dobre, muzyczne rytmy - mówił w Dwójce Lucjusz Nadbereżny.
rozwiń zwiń