X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prezydent Stalowej Woli: jesteśmy pozytywnym i otwartym miastem

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 17:26
- Obok przemysłu naszym wyróżnikiem jest kultura. Jak możemy to wyraźnie zobaczyć w czasie "Lato z Radiem Festiwal 2019", w Stalowej Woli mocno biją również dobre, muzyczne rytmy - mówił w Dwójce Lucjusz Nadbereżny.
Audio
  • Stalowa Wola - młode miasto o długiej historii (Dwójka na miejscu – Znaki Niepodległej. Ostatnie lato ‘39)
Plac Piłsudskiego w Stalowej Woli
Plac Piłsudskiego w Stalowej WoliFoto: Sebastian Gołos/PR

zdj. il. 

W sobotę 10 sierpnia b.r. nasi dziennikarze, w ramach wakacyjnej akcji "Dwójka na miejscu – Znaki Niepodległej. Ostatnie lato '39", odwiedzili Stalową Wolę. W czasie plenerowej, dwugodzinnej audycji z Placu Piłsudskiego przed Miejskim Domem Kultury rozmawialiśmy m.in. o Centralnym Okręgu Przemysłowym - największym przedsięwzięciu gospodarczym i technicznym II Rzeczpospolitej, o Stalowej Woli jako mieście komiksu – wszak stąd pochodzi Grzegorz Rosiński, twórca Thorgala, oraz o kompozytorskim pokoleniu Stalowowolskim związanym z Festiwalem Młodzi Muzycy Młodemu Miastu. 

O mieście opowiadali pochodzący stąd artyści - dyrygentka Ewa Strusińska i aktor Maciej Zakościelny, a w gronie gości byli również m.in. Ewa Woynarowska – autorka książki o Festiwalu Młodzi Muzycy Młodemu Miastu, Marek Gruchota – dyrektor Miejskiego Domu Kultury, historyk Wojciech Chudzik, czy dziennikarz Antoni Kopyto, skoligacony ze Stanisławem Dąbkiem, pułkownikiem piechoty Wojska Polskiego, dowódcą Morskiej Brygady Obrony Narodowej i p.o. dowódcy Lądowej Obrony Wybrzeża podczas kampanii wrześniowej.

Audycję z plenerowego studia Dwójki na Pl. Piłsudskiego w Stalowej Woli poprzedziły występy artystyczne i inne atrakcje dla mieszkańców miasta i turystów, w tym m.in. warsztaty Shaker card i haftu lasowiackiego, występ Chóru Dworskiego i Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej, Zespołu Pieśni i Tańca "LASOWIACY" im. Ignacego Wachowiaka i spektakl Teatru Jednej Miny. Całość dopełnił konkurs z atrakcyjnymi nagrodami pt. "Dwójka na piątkę".

Akcja "Dwójka na miejscu – Znaki Niepodległej. Ostatnie lato '39" odbywa się w ramach "Lato z Radiem Festiwal 2019", w trakcie którego w Stalowej Woli w dniach 9-10 sierpnia wystąpiły m.in.: Kapela ze Wsi Warszawa, Perfect, Chopin University Big Band, Kasia Kowalska i Kortez. Polskie Radio przygotowało również specjalne strefy: Muzyczną, Familijną i Relaksu – wszystkie wypełnione atrakcjami dla słuchaczy. 

Lato z Radiem w Stalowej WoliLato z Radiem w Stalowej Woli

***

Tytuł audycji: "Dwójka na miejscu – Znaki Niepodległej. Ostatnie lato ‘39" 

Prowadzili: Paweł Siwek i Beata Kwiatkowska

Goście: Lucjusz Nadbereżny (prezydent Stalowej Woli), Marcin Kusy (szef muzyczny radiowej Jedynki), Maciej Zakościelny (aktor, muzyk), Wojciech Chudzik (historyk), Antoni Kopyto (dziennikarz), Modest Ruciński (aktor), Ewa Woynarowska, Magdalena Pamuła, Ewa Strusińska (dyrygentka), Aleksandra Kop (dyrygentka Chóru Jubileuszowego), Marek Gruchota (dyrektor Miejskiego Domu Kultury), Agata Steczkowska (muzyk), Ewa Kuberna (autorka wystawy "A jutro jest nieznane...")

Data emisji: 10.08.2019

Godzina: 15.00

***

"Dwójka na miejscu – Znaki Niepodległej. Ostatnie lato '39" to cykl audycji plenerowych odbywających w 11 polskich miastach nawiązujących tematyką do lata 1939 r., rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz rocznicy 1989 r. Odwiedzając kolejne miasta Dwójka zaprasza słuchaczy na spotkania, konkursy, koncerty i rozmowy, w których poruszane są nie tylko tematy związane z historią wybranych miejsc – uczestniczą w nich przedstawiciele współczesnych instytucji kultury, aktywnych w danym regionie. Wszystkie audycje są transmitowane na antenie Programu 2 w każdą sobotę w godz. 15.00-17.00. Przed audycjami dziennikarze Dwójki prowadzą zajęcia animacyjne oraz plenerowe odsłony konkursu "Dwójka na piątkę" z atrakcyjnymi nagrodami.

W następną sobotę 17 sierpnia dziennikarze Programu 2 Polskiego Radia spotkają się z mieszkańcami Warszawy.

materiały prom./pg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dwójka na miejscu. Puck i zagadka hejnału, który rozbrzmiewa o godz. 13.48

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2019 16:40
- Nasze piękne miasto uzyskało prawa miejskie w 1348 roku. Chcieliśmy, żeby mieszkańcy o tym pamiętali i dlatego właśnie o tej porze puszczamy nasz hejnał - mówiły w Dwójce przedstawicielki stowarzyszenia Aktywny Puck.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem Festiwal. Koncert Warszawskiego Combo Tanecznego

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2019 17:19
W audycji wysłuchaliśmy retransmisji występu zespołu założonego przez Jana Młynarskiego w ramach pierwszego dnia "Lato z Radiem Festiwal 2019" w Pucku.
rozwiń zwiń