Polskie Radio
Section05
Stalowa Wola

Koreańczycy zainwestują w Polsce. Premier: to szansa na nowe miejsca pracy i rozwój innowacyjności

Inwestycja w elektromobilność perfekcyjnie wpisuje się w Strategię Odpowiedzialnego Rozwoju. Daje nie tylko nowe miejsca pracy, ale tworzy możliwość rozwoju technologii, innowacyjności i kreatywności w całej Polsce – powiedział premier Mateusz Morawiecki w Stalowej Woli.
Zobacz więcej na temat:  elektromobilność Mateusz Morawiecki Stalowa Wola GOSPODARKA POLSKA inwestycje premier

Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne w Stalowej Woli

- Międzypokoleniowość wydaje nam się czymś istotnym. Coraz częściej sięgamy po wydarzenia, w których partnerami są dla siebie reprezentanci różnych pokoleń i wydaje nam się to trafione, gdy patrzymy po uczestnikach naszego festiwalu. Tworzymy przestrzeń wymiany doświadczeń – czy to teatralnych, czy po prostu ogólnospołecznych - mówiła w Dwójce Katarzyna Pawłowska, koordynatorka festiwalu "Relacje. Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne".
Zobacz więcej na temat:  Stalowa Wola TEATR Dwójka Jakub Kukla

Zamiana gruntów leśnych. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent Andrzej Duda podpisał specustawę o pozyskaniu gruntów leśnych pod inwestycje w Jaworznie i Stalowej Woli. Chodzi o umożliwienie budowy fabryki polskich samochodów elektrycznych w Jaworznie na poprzemysłowych gruntach znajdujących się w zarządzie Lasów Państwowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Lasy Państwowe prezydent Andrzej Duda fabryka ustawa Stalowa Wola Jaworzno podkarpackie praca GOSPODARKA gospodarka polska inwestycje

Wypadek pod Stalową Wolą: osierocone dzieci z rentą specjalną. Premier zapowiada surowe kary dla pijanych kierowców

- Dzisiaj rano zakończyłem proces przyznawania rent specjalnych dla dzieci osieroconych w wypadku niedaleko Stalowej Woli - mówił we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział też szybkie przystąpienie do prac legislacyjnych dot. odpowiedzialności kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki Stalowa Wola wypadek odpowiedzialność alkohol alimenty pijani kierowcy społeczeństwo

Eugeniusz Knapik: Stalowa Wola to był mój chrzest

- Byliśmy kolegami ze studiów. W Stalowej Woli jakąś niewidzialną nicią Krzysztof Doroba połączył nas w pokolenie i okazało się, że są pewne cechy naszej twórczości, które umożliwiały zebranie zupełnie innych osobowości artystycznych w ramy jednej grupy - opowiadał o genezie tzw. pokolenia stalowowolskiego - które tworzył wraz z Andrzejem Krzanowskim i Aleksandrem Lasoniem - kompozytor i pianista prof. Eugeniusz Knapik.
Zobacz więcej na temat:  kompozytor Dwójka Andrzej Sułek Stalowa Wola

"Chodzi jedynie o spór polityczny". Prezydent Stalowej Woli o głosowaniu korespondencyjnym

- Wywołana została histeria związana z pierwszymi wnioskami, które faktycznie były prawidłowo podpisane i nie zadośćuczyniły wymaganiom specustawy. To wywołało napiętą atmosferę i ostre deklaracje - powiedział o głosowaniu korespondencyjnym w Polskim Radiu 24 Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 głosowanie korespondencyjne Polskie Radio 24 polityka samorząd Stalowa Wola Poczta Polska Antoni Trzmiel

"Wniosek Poczty Polskiej spełnia wymogi specustawy". Prezydent Stalowej Woli o wyborach korespondencyjnych

Samorząd Stalowej Woli przekaże Poczcie Polskiej rejestr wyborców. Prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny mówił TVP Info, że wniosek Poczty Polskiej spełnia wymogi specustawy o zwalczaniu COVID-19. Pytany, dlaczego podjął taką decyzję, prezydent Stalowej Woli odpowiedział, że opierał się na opiniach prawnych, ale przede wszystkim na obowiązującej od 18 kwietnia ustawie. Jak wyjaśniał, kierował się zdrowiem wyborców.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stalowa Wola wybory polityka

Jak wygląda odkażanie miast w Polsce?

– Nie wyobrażam sobie bardziej skutecznego sposobu. Efektywność tego urządzenia jest imponująca – zachwala prezes Miejskiego Zakładu Budynków w Stalowej Woli Tomasz Gunia stosowaną w tym mieście metodę dezynfekcji przestrzeni publicznej. Tam do rozpylania środka wirusobójczego służy... armatka do produkcji sztucznego śniegu. 
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce Trójka Patrycjusz Wyżga Ewa Dudzińska przestrzeń publiczna higiena miasto Lublin Stalowa Wola

"Będziemy bronić polskich wartości". PiS podsumowało kampanię

- Przed nami jest jeszcze daleka droga, żeby wszystko osiągnąć, choć partia rządząca do tej pory zrobiła już wiele - powiedział w Stalowej Woli prezes PiS Jarosław Kaczyński. Podkreślił, że PiS bronił i będzie bronić polskich wartości, tradycji i godności.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS konwencja PiS wybory parlamentarne Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość konwencje PiS Wybory parlamentarne 2019 kampania wyborcza Stalowa Wola polityka