Anna Stańko prywatnie o tacie i festiwalu Jazzowa Jesień jego imienia

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2018 10:00
- Cieszę się, że jest to festiwal imienia Tomasza Stańko, ale wolałabym, żeby było inaczej. Chciałabym, by jak zawsze tata był dyrektorem artystycznym Jazzowej Jesieni w Bielsku-Białej, która teraz jest ku jego pamięci – mówiła w Dwójce córka wybitnego jazzmana.
Audio
  • Spotkanie z Anną Stańko (Teraz jazz/Dwójka)
  • Anna Stańko o festiwalu Jazzowa Jesień w Bielsku Białej (Poranek Dwójki)

Gościem audycji była Anna Stańko, która w wyjątkowej, bardzo osobistej rozmowie opowiedziała o tegorocznej edycji festiwalu Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej.

- Program festiwalu zaczął powstawać wczesną wiosną. To był trudny moment, bo od początku roku tata czuł się źle, coś nie grało. Z powodu choroby nie miał możliwości, by całą swoją energię wkładać w pracę. Udało nam się przygotować program i bardzo się cieszę, bo festiwal w Bielsku-Białej to jeszcze nasze wspólne dzieło – powiedziała Anna Stańko.

Kto zagra podczas Jesieni Jazzowej im. Tomasza Stańko? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. Anna Stańko była także gościem piątkowego (9.11) "Poranka Dwójki". Ta rozmowa również jest do odsłuchania.

***

Rozmawiał: Janusz Jabłoński

Data emisji: 6.11.2018

Godzina emisji: 18.15

Rozmowa została wyemitowana w audycji Teraz jazz.

mko/pg

Czytaj także

"Każdy z nas ma swojego Tomasza Stańkę"

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2018 14:51
- Barwna to była postać, wielokrotnie gościła w naszych audycjach. Utwór, którym dziś rozpoczęliśmy to molowy hejnał mariacki, którym kiedyś Tomasz Stańko żegnał Piotra Skrzyneckiego - mówili w Dwójkowej "Letniej nocy" Tomasz Gregorczyk i Janusz Jabłoński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rarytasy z dyskografii Tomasza Stańki

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 12:16
W audycji "Letnia noc" pożegnaliśmy muzycznie wybitnego trębacza, który zmarł 29 lipca w Warszawie.
rozwiń zwiń