Carlos Fuentes "Wola i fortuna"

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2011 10:57
Intrygująca powieść o przyjaźni, zbrodni, polityce i Meksyku. Czyta, od poniedziałku do piątku o 23.45, Marcin Przybylski.
Audio

Przyjaciele, bracia czy śmiertelni wrogowie? Miasto Meksyk – pieniądze, zbrodnia, seks i władza. Jozue i Jerycho poznają się w latach szkolnych i zostają przyjaciółmi. Jednoczy ich niewiedza o własnym pochodzeniu i obecność w ich życiu tajemniczego opiekuna. W końcu jednak drogi przyjaciół się rozchodzą. Jozue trafia do świata wielkiego biznesu, Jerycho – do świata wielkiej polityki. Poznaje piękną i tajemniczą Asuntę. Od tego czasu bohaterowie są jak Kain i Abel. Fabuła nowej powieści jednego z najwybitniejszych żyjących pisarzy, pełna niezwykłych wydarzeń, jest pretekstem do ukazania najbardziej palących problemów współczesnego Meksyku – kraju przeżartego przez zbrodnię, korupcję, niepowstrzymane dążenie do pieniędzy i władzy.

Fragmenty Woli i fortuny Carlosa Fuentesa czyta Marcin Przybylski.

14-18 listopada (poniedziałek-piątek), godz. 23:45

Czytaj także

„Od Cervantesa do Pereza-Reverte'a"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2011 15:26
To pierwszy tom nowej serii książkowej „Literatura na ekranie". Seria ta to prezentacja dorobku polskiego filmoznawstwa w dziedzinie badań adaptacji filmowych literatury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Argentyna posępna i trudna

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2011 19:29
Ernesto Sábato był znakomitym fizykiem, napisał trzy powieści, stał się głosem sumienia swojego kraju. W czerwcu skończyłby 100 lat.
rozwiń zwiń