"Gwiezdne wojny" na czarnych płytach

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2015 09:00
W "Nokturnie" wyjątkowe spotkanie z muzyką z pierwszej trylogii George'a Lucasa kręconej w latach 1977-83.
Audio
  • "Gwiezdne wojny" na czarnych płytach (Nokturn/Dwójka)
Kadr z filmu Gwiezdne wojny: część V  Imperium kontratakuje
Kadr z filmu "Gwiezdne wojny: część V – Imperium kontratakuje"Foto: PAP/Photoshot

W audycji przypomnieliśmy sobie te znane i mniej znane fragmenty nieśmiertelnej ścieżki dźwiękowej autorstwa Johna Williamsa. A słuchaliśmy przede wszystkim oryginalnych płyt winylowych sprzed prawie 40 lat.

Gratką dla miłośników oryginalnej wersji starej trylogii "Gwiezdnych wojen" są utwory, które w latach 90. zostały usunięte z filmów i z kolejnych albumów ze ścieżką dźwiękową.

Nie ograniczyliśmy się tylko do muzyki filmowej. Czeka nas kilka niespodzianek m.in. fragment słuchowiska "The Story of Star Wars" wydanego na czarnej płycie w 1977 roku.

Sięgnęliśmy też do muzycznych korzeni partytury Johna Williamsa i słuchaliśmy muzyki do najnowszej części "Gwiezdnych Wojen – Przebudzenia Mocy".

*** 

Tytuł audycji: Nokturn 

Prowadzi: Krzysztof Dziuba 

Data emisji: 28.12.2015

Godzina emisji: 23.35

bch

Czytaj także

Star Wars. "Porywają nie efekty, a starzy bohaterowie"

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2015 20:16
- Gdy na ekranie pojawił się Sokół Millennium, ludzie wstawali, bili brawa, krzyczeli. To już nie było oglądanie filmu, ale takie doświadczenie, jak gdyby piłkarz strzelił gola i wszystkich porwał szał - o swoich wrażeniach z seansu opowiada Artur Zaborski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa część filmu "Gwiezdne wojny" bije rekordy kasowe

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2015 08:40
Rekordowy sukces kasowy filmu "Gwiezdne wojny - przebudzenie mocy" w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Disney - dystrybutor i współproducent obrazu poinformował, że w Ameryce Północnej w ciągu czterech dni film zarobił 247 milionów dolarów.
rozwiń zwiń