60 lat Warszawskiej Jesieni. "To będzie podróż po historii"

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2017 10:45
- Symfonika, formy kameralne, pieśń, teatr instrumentalny i 60-letnia historia festiwalu to tematy, jakie pojawią się w programie tegorocznej, jubileuszowej edycji festiwalu – powiedział Jerzy Kornowicz dyrektor rozpoczynającego się 15 września wydarzenia.
Audio
  • "Warszawska Jesień". Przeszłość zapisana w nutach (Poranek Dwójki)

- Podczas wydarzenia, którego hasło przewodnie brzmi "Transawangardy", ważnym motywem będzie również obecny w każdym paśmie festiwalu temat ukraiński – dodał dyrektor festiwalu, który choć istnieje od 1956 roku, dopiero w tym roku ma jubileuszową 60. edycję. Stało się tak, dlatego, że nie odbyły się edycje w roku 1957 i 1982. Wydarzenie organizowane jest przez Związek Kompozytorów Polskich, a nad programem kolejnych odsłon pracuje Komisja Repertuarowa.

W nagraniu audycji dowiemy się więcej na temat historii Festiwalu, a także utworów ze Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia, jakie zabrzmią podczas tegorocznej edycji wydarzenia.

***

Rozmawiał: Piotr Kędziorek

Gość: Jerzy Kornowicz (dyrektor festiwalu "Warszawska Jesień")

Data emisji: 4.09.2017

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mz/kul

Czytaj także

Laurie Anderson: szaleństwo i duchowość

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2012 17:55
– Gdy ktoś pyta, kim jestem, mówię: córką sprzedawcy – opowiada słynna amerykańska artystka, piosenkarka, reżyserka, pisarka, rzeźbiarka, kompozytorka i performerka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wokół "Serca psa" Laurie Anderson

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2016 17:00
Do kin wchodzi film traktujący o psie znanej artystki. Czy to tylko twórczy popis, czy dojrzałe dzieło? O tym mówiliśmy w "Pop-południu".
rozwiń zwiń