Przed Warszawską Jesienią: Artur Zagajewski

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017 13:00
Twórca jest jednym z kompozytorów wyróżnionych w programie tegorocznego 60. festiwalu Warszawska Jesień. W "Nokturnie" słuchaliśmy jego dzieł, które zabrzmią podczas stołecznej imprezy.
Audio
  • Przed Warszawską Jesienią: Artur Zagajewski (Nokturn/Dwójka)
Artur Zagajewski
Artur ZagajewskiFoto: materiały prasowe

origami muzyka nuty 1200.jpg
Utwór zgłoszony przez radiową Dwójkę wygrał 64. Trybunę Kompozytorów!

W programie festiwalu, który odbywa się w dniach 15-23 września znalazły się aż dwa utwory Artura Zagajewskiego, w tym prawykonanie kompozycji "Modulator" (zamówienia Warszawskiej Jesieni i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS) oraz "circulatio", które wykonane zostanie podczas koncertu inauguracyjnego (tak jak w 2014 jego głośne "brut" – w maju tego roku wyróżnione na Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów najwyższą lokatą). Ponadto podczas festiwalu zaplanowane zostały warsztaty i spotkanie z kompozytorem.

W audycji zaprezentowaliśmy także utwory Andrzeja Kwiecińskiego, Mikołaja Laskowskiego i Szymona S. Strzelca. Wszyscy wyróżnieni byli ostatnio na Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów, a ich utwory znalazły się także w programie tegorocznej Warszawskiej Jesieni.

***

Tytuł audycji: Nokturn

Prowadzi: Joanna Grotkowska

Data emisji: 11.09.2017

Godzina emisji: 23.05

bch/mc

Czytaj także

Cattaneo: wolę ołówek od fortepianu

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2016 12:30
- W ogóle nie pracuję przy fortepianie. Ograniczałby mnie podczas procesu twórczego - mówił w Dwójce podczas festiwalu Warszawska Jesień włoski kompozytor.
rozwiń zwiń
Czytaj także

60 lat Warszawskiej Jesieni. "To będzie podróż po historii"

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2017 10:45
- Symfonika, formy kameralne, pieśń, teatr instrumentalny i 60-letnia historia festiwalu to tematy, jakie pojawią się w programie tegorocznej, jubileuszowej edycji festiwalu – powiedział Jerzy Kornowicz dyrektor rozpoczynającego się 15 września wydarzenia.
rozwiń zwiń