Włącz Radio Azja. Przed nami festiwal

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 14:00
W "Nokturnie" zaprezentowaliśmy muzykę artystów, którzy wystąpią na warszawskim Festiwalu Radio Azja. Było różnorodnie, transowo, czasami głośno, eksperymentalnie, ale też tradycyjnie.
Audio
  • Włącz Radio Azja. Przed nami festiwal (Nokturn/Dwójka)
Festiwalu Radio Azja, plakat wydarzenia
Festiwalu Radio Azja, plakat wydarzeniaFoto: mat. prom.

midori takada 1200.jpg
Spotkanie z bohaterami cyklu "Radio Azja"

Tym razem wydarzenie to przyjęło formułę festiwalu (17-21.12), na który złoży się pięć koncertów, warsztaty muzyczne, słuchowiska oraz azjatycki jam.

Aż dwa koncerty zagrają zespoły z Indonezji (prezentowana już kilkukrotnie w "Nokturnie"), Senyawa oraz formacja Kande z prowincji Aceh. Poza tym Warszawę odwiedzą artyści z Bangladeszu (ten kraj reprezentować będzie charyzmatyczna Shapla Salique), Korei Południowej (stamtąd przyjedzie łączący tradycję z nowoczesnością zespół Mouth&Hand STUDIO) oraz Japonii (reprezentować ją będzie Taro Yasuno i jego The quartet of the Living Dead). Ich nagrania na tydzień przed rozpoczęciem Festiwalu usłyszeliśmy w nocy w Dwójce.

Przypomnieliśmy też płyty artystów, którzy byli gośćmi Radio Azja w poprzednich latach. A dla miłośników kina – nowa płyta wytwórni Sub Rosa ze ścieżkami dźwiękowymi z obrazów tajskiego reżysera i artysty dźwiękowego Apichatponga Weerasethakula.

Strona audycji na Facebooku: www.facebook.com/NokturnDwojka

***

Tytuł audycji: Nokturn

Prowadzi: Krzysztof Dziuba

Data emisji: 11.12.2017

Godzina emisji: 23.05

jp/mz/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak brzmi obraz? Graficzna muzyka Xenakisa, Murzina i Oram

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2017 15:13
W "Nokturnie" przyjrzeliśmy się kilku pionierskim wynalazkom służącym do bezpośredniego przenoszenia obrazu graficznego na dźwięki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afroamerykański underground

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 11:47
AACM, BAG, UGMA - co oznaczają te skróty? Po wysłuchaniu "Nokturnu" nie będziecie już mieli Państwo problemu z ich rozszyfrowaniem.
rozwiń zwiń