X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Eksperymentalny krzyk z Jawy. Spotkanie z grupą Senyawa

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 11:52
W "Nokturnie" rozmawialiśmy z członkami formacji Senyawa. Z muzykami spotkaliśmy się w grudniu na Festiwalu Radio Azja.
Audio
  • Eksperymentalny krzyk z Jawy. Spotkanie z grupą Senyawa (Nokturn/Dwójka)
Występ zespołu Senyawa na Festiwalu Radio Azja
Występ zespołu Senyawa na Festiwalu Radio AzjaFoto: Bartek Murack/Festiwal Radio Azja

Zespół Senyawa, który tworzą Rully Shabara i Wukir Suryadi jest obecnie najbardziej pożądaną i popularną grupą eksperymentalną z Indonezji. W Europie mówi się, że ich koncerty mają w sobie coś z szamanistycznych rytuałów i obrzędów. Senyawa w swoich eksperymentach łączy punkową i heavymetalową energię z elementami muzycznej tradycji Indonezji, transem, a nawet dziecięcymi piosenkami. Jeżeli dodamy do tego jeszcze obezwładniający, potężny wokal Rully’ego Shabary i nieziemskie dźwięki skonstruowanego przez Wukira Suryadiego instrumentu, to otrzymamy z tego wszystkiego mieszankę wybuchową – istny indonezyjski wulkan.

Wizyta duetu na Festiwalu Radio Azja była okazją do rozmowy. Nie mógł z niej nie skorzystać Krzysztof Dziuba, który spotkał się z muzykami przed koncertem.

Z wywiadu dowiemy się m.im.: jak doszło do spotkania Rully’ego i Wukira, jak wygląda scena niezależna artystycznego centrum Jawy, czyli Yogyakarty oraz skąd wziął się fenomem popularności heavy metalu i noise‘u w Indonezji.

W audycji słuchaliśmy także płyt z dyskografii Senyawy m.in. pierwszych nagrań zarejestrowanych dla Yes No Wave, płyt będących owocem współpracy z Kazuhisą Uchihashim i Charlesem Cohenem oraz albumów winylowych wydanych w ostatnich latach na Zachodzie (Aca Raki, Menjadi, Brønshøj). Pojawiła się też muzyka innej formacji Rully’ego Shabary – zespołu Zoo.

***

Tytuł audycji: Nokturn

Prowadzi: Krzysztof Dziuba

Data emisji: 8.01.2018

Godzina emisji: 23.05

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

In memoriam Slamet Abdul Sjukur

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2015 14:00
W "Nokturnie" słuchaliśmy muzyki i ostatniego wywiadu ojca indonezyjskiej muzyki współczesnej. Slamet Abdul Sjukur zmarł 24 marca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspominamy mistrzów muzyki znad Pacyfiku

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2015 17:00
Sylwetka zmarłego w tym roku nowozelandzkiego kompozytora Jacka Body'ego - autorytetu w środowisku kompozytorów w Azji i w rejonie Pacyfiku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michael Asmara i nowa muzyka w Indonezji

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2016 17:00
W audycji "Nokturn" Krzysztof Dziuba rozmawiał z indonezyjskim kompozytorem i dyrektorem festiwalu muzyki współczesnej w Yogyakarcie - Michaelem Asmarą.
rozwiń zwiń