Nowości płytowe, koncerty i muzyka adwentowa

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 11:24
Wydanie "Nokturnu" w formie magazynowej. Informacjom o imprezach i festiwalach towarzyszyły fragmenty płyt - najnowszych premier, ale też naszych zaległości, albumów wydanych jeszcze w czasie wakacji.
Audio
  • Nowości płytowe, koncerty i muzyka adwentowa (Nokturn/Dwójka)
Okładka płyty Advent
Okładka płyty "Advent"Foto: materiały promocyjne

Sięgnęliśmy po najnowsze wydawnictwo Floating Points, wróciliśmy m.in. do płyty Nat Birchall Quartet, pojawiło się też dużo muzyki improwizowanej i fragment historycznej, koncertowej płyty Sun Ra Arkestra nagranej w Polsce. A koncert festiwalu Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju, który odbył się 24 października w Studiu im. Władysława Szpilmana, czyli impresje kolędowe Jerzego Rogiewicza, skonfrontowaliśmy z tematyką adwentową, prezentując fragment albumu tria Phil Minton/David Maranha/Gerard Lebik. Ich płyta "Advent" została nagrana w Warszawie w roku 2014, długo czekała na edycję płytową, ale ta w końcu jest i warto ten fakt odnotować.

***

Tytuł audycji: Nokturn 

Prowadzi: Bartek Chaciński

Data emisji: 24.10.2019

Godzina emisji: 23.00

bch

Zobacz więcej na temat: Bartek Chaciński
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Instalacja dźwiękowa inspirowana opowiadaniami Kafki

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 12:15
"To najdziwniejsza instalacja dźwiękowa jakiej kiedykolwiek doświadczyłam" - mówiła Ewa Szczecińska, która w audycji "Nokturn" opowiedziała o przedsięwzięciu pt. "Systematyka organizmów cudzożywnych (zarys)", które można oglądać w warszawskiej Królikarni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inoyama Land. Kto w Japonii fascynował się Brianem Eno

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 12:41
W dniu intronizacji nowego cesarza Japonii wróciliśmy do japońskiego ambientu. Tym razem bohaterami "Nokturnu" byli Makoto Inoue i Yasushi Yamashita z zespołu Inoyama Land.
rozwiń zwiń