Ingebrigt Håker Flaten. Spotkanie z muzykiem

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 18:15
O Teksasie, norweskich spiritualsach, The Thing i Atomic w "Rozmowach Improwizowanych" opowiedział słynny norweski kontrabasista.
Audio
  • Ingebrigt Håker Flaten. Spotkanie z muzykiem (Nokturn/Dwójka)
Ingebrigt Hker Flaten
Ingebrigt Håker FlatenFoto: Petra Cvelbar

"Mieszkam w Austin, bo polubiliśmy jego małomiasteczkową atmosferę. To wyjątkowe miasto dla muzyki, bo twórcy mogą tam uzyskać jakieś wsparcie, co w Stanach jest rzadkością. Nawiasem mówiąc, pod koniec XIX wieku sporo Norwegów wyemigrowało w tamte strony, bo Północny Meksyk, czyli dzisiejszy Teksas, oferował ziemię osadnikom. Jest to ciekawy tygiel, a mieszanka kulturowa ma długą historię" - mówił Ingebrigt Håker Flaten.

W audycji oprócz wywiadu m.in. nowy, wyczekiwany ćwierć wieku album grupy Tie Break i wielki powrót zespołu Power of the Horns Piotra Damasiewicza z płytą "Polska".

***

Tytuł audycji: Nokturn 

Prowadzą: Janusz Jabłoński i Tomasz Gregorczyk

Data emisji: 27.11.2019

Godzina emisji: 23.00

am/bch

Czytaj także

Zakir Hussain: po narodzinach tata wyśpiewał mi rytm

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2015 08:00
O tym, dlaczego nie został gwiazdą rocka, oraz o rytmicznych różnicach między Indiami a Zachodem gwiazda EtnoKrakowa - Zakir Hussain opowiadał w Dwójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Człowiek, który ma na imię Miłość. Pozytywny świat Wadady Leo Smitha

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 08:28
Wadada Leo Smith to jedna z najbardziej charyzmatycznych osobowości współczesnego jazzu, dlatego poświęcimy mu aż dwie części "Rozmów Improwizowanych". W pierwszym fragmencie przedstawił nam swoje spojrzenie na politykę i... zdradził sposób na wieczną młodość.
rozwiń zwiń