Unsound 2019 (III) – HHY & The Macumbas & The Kampala Unit

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2020 14:30
W "Nokturnie" zaprosiliśmy na retransmisję koncertu połączonych sił dwóch przedsięwzięć, którymi kieruje jeden portugalski muzyk, Jonathan Uliel Saldanha: HHY & The Macumbas oraz HHY & The Kampala Unit.
Audio
  • Uliel Saldanha o muzyce HHY & The Macumbas oraz HHY & The Kampala Unit (Nokturn/Dwójka)
Unsound 2019
Unsound 2019Foto: mat. promocyjne

Oryginalnie odbył się podczas krakowskiej edycji Unsoundu 7 października 2019 r. w sali Mangghi. Pochodzący z Porto Saldanha - z którym porozmawiał dla nas Tomek Gregorczyk - od dawna łączy rytualne, transowe brzmienia bębnów, dub i sceniczny performance oparty na gestach, a na tym występie połączonych składów osiągnął gęste, wyjątkowe brzmienie.

To był jeden z lepszych koncertów na zeszłorocznym Unsoundzie i jeden z lepszych, jakie widzieliśmy w ciągu całego roku. Choć nigdzie niepublikowany, już teraz zawędrował do jednego z autorskich podsumowań roku 2019 w serwisie Boomkat.

Powtórek jak zwykle nie będzie, choć kto wie – być może kiedyś rzecz wyląduje na jakimś nośniku.

***

Tytuł audycji: Nokturn

Prowadzą: Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński

Data emisji: 9.01.2020

Godzina emisji: 23.00

am/pg

Zobacz więcej na temat: Unsound Festival

Czytaj także

Unsound Festival. Małgorzata Płysa: solidarność może być rozumiana na bardzo wiele sposobów

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 10:58
- Chcieliśmy trochę przełamać ten aspekt społeczno-politycznego znaczenia słowa "solidarność", więc na plakacie dołączyliśmy też takie dość ironiczne i abstrakcyjne hasła. Dla każdego solidarność może znaczyć coś innego. Dla twórcy z Polski będzie to co innego niż na przykład dla kogoś, kto przyjeżdża do Krakowa z Nowego Jorku - mówiła w Dwójce dyrektor wykonawcza festiwalu Unsound.
rozwiń zwiń