Okkyung Lee – nie tylko hałas

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 11:03
Wyjechała z Korei Południowej w wieku 18 lat, studiowała na najbardziej prestiżowych amerykańskich uczelniach, dziś jest obywatelką świata. Znakomitą wiolonczelistką, wyjątkową kompozytorką i improwizatorką.
Audio
  • Muzyczne interpretacje Okkyung Lee (Nokturn/Dwójka)
zdj. il.
zdj. il.Foto: shutterstock.com/azazello photo studio

Okkyung Lee, wychowana na koreańskiej muzyce rozrywkowej, zafascynowana jest nowojorską sceną jazzową, a przy tym często łączy ślady muzyki tradycyjnej i estetykę noise.

Twórczością artystki zająłem się przy okazji nowego albumu "Yeo-Neun", sięgając jednak także po jej inne nagrania, w tym przedsięwzięcia realizowane z Lasse Marhaugiem i Johnem Zornem.

A program uzupełniły fragmenty innych nowych płyt, m.in. Sote, Kaitlyn Aurelii Smith i Zguby.

***

Tytuł audycji: Nokturn

Prowadzili: Bartek Chaciński

Data emisji: 21.05.2020

Godzina emisji: 23.00

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Żegnamy gigantów muzyki lat 70.

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2020 07:00
30 kwietnia w Paryżu zmarł Tony Allen, perkusista zespołów Feli Kutiego, lider kolejnych, zakładanych już przez siebie, współtwórca afrobeatu. Tego samego dnia w Düsseldorfie odszedł Florian Schneider, współzałożyciel grupy Kraftwerk - choć jego śmierć ogłoszono dopiero wczoraj. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Kraftwerk podbijał świat

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 13:41
Tym razem o Kraftwerku w nieco szerszym kontekście. Żegnając zmarłego niedawno Floriana Schneidera sięgniemy po trudno dostępne niemieckie wersje piosenek zespołu oraz po muzykę artystów inspirujących się dokonaniami Kraftwerku.
rozwiń zwiń