L.U.C o północy

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2010 12:20
Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński zapraszają na spotkanie z najbardziej hip-hopowym spośród polskich awangardzistów.

L.U.C to polski raper, kompozytor i producent. Sławę przyniosły mu konceptualne albumy muzyczne oraz projekty interdyscyplinarne. Jego filozofia "czterech galaktyk" zakłada kreowanie przekazu w oparciu o syntezę czterech dyscyplin sztuki - słowa, muzyki, filmu i grafiki. Za nowatorskie łączenie dziedzin i gatunków otrzymał w 2010 roku Paszport Polityki.

22 października ukazała się nowa płyta L.U.C.-a, zatytułowana "PYYKYCYKYTYPFF". Jedynym tworzywem muzyki albumu jest ludzki głos. – Dopiero odkrywam, jak ogromnym i niezwykłym instrumentem jest głos. To, jak zaśpiewamy, zależy od tego, co wypiliśmy poprzedniego dnia, jak się czujemy, ale i od tego, ile razy powiedzieli dziś w telewizji o krzyżu – przyznał L.U.C. w niedawnym wywiadzie dla radiowej Czwórki.

 

 

 

Tym razem z artystą porozmawiają Jacek Hawryluk oraz Bartek Chaciński. Ponadto w dwójkomym "Nokturnie" zaprosimy Państwa na śląski festiwal "Ars Cameralis" z udziałem m.in. Laurie Anderson, Ute Lemperer, Tortoise oraz Lambchob. Naszym gościem będzie Bartek Majzel, odpowiedzialny za muzyczny program imprezy.

 

4 listopada (czwartek), godz. 23:15

Czytaj także

Historyczny Album

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2009 10:21
Premiera słuchowiska L.U.C - 38/89 Zrozumieć Polskę w Trójce 17.09.2009 o godz. 22.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystarczy głos

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2010 17:40
22 października ukazała się nowa płyta L.U.C.-a, zatytułowana "PYYKYCYKYTYPFF"
rozwiń zwiń