Bartek Wąsik: Dwójka wyłapuje dobre fale

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2016 09:59
- Wasz program ma jakiś dodatkowy zmysł, dzięki któremu zawsze wie, co warto na antenie prezentować i promować - mówił nasz urodzinowy gość, związany między innymi z zespołem Kwadrofonik.
Audio
  • Urodzinowa rozmowa z Bartkiem Wąsikiem z zespołu Kwadrofonik (Kanon Dwójki)
Zespół Kwadrofonik wykona muzykę multimedialnego spektaklu, który Jan Komasa przygotowanego na zamówienie Malty z okazji 60. rocznicy Czerwca 56
Zespół Kwadrofonik wykona muzykę multimedialnego spektaklu, który Jan Komasa przygotowanego na zamówienie Malty z okazji 60. rocznicy Czerwca '56Foto: materiały promocyjne

- Dwójka kojarzy mi się przede wszystkim z fantastycnzymi dziennikarzami oraz wsparciem, jakie stąd otrzymywaliśmy na kolejnych etapach naszej kariery - podkreślił pianista i aranżer Bartek Wąsik. W audycji wspominał kolejne projekty zespołu Kwadrofonik realizowane pod patronatem i przy wsparciu Programu 2 Polskiego Radia, wracając także do pamiętnego debiutu na festiwalu "Nowa Tradycja" w 2006 roku.

Czytaj także

1.jpg
Wspólne urodziny Dwójki i Chopina!

W specjalnym wydaniu "Kanonu Dwójki" spotykaliśmy się także z wiolonczelistą Marcinem Zdunikiem i pianistą Krzysztofem Herdzinem. Wśród urodzinowych gości będą również literaci i eseiści: Krystyna Dąbrowska, Antoni Libera i Piotr Wierzbicki. Po południu natomiast odwiedzą nas tacy artyści, jak Krzysztof Jakowicz, Wanda Wiłkomirska, Ewa Pobłocka, Jadwiga Rappe, Wojciech Michniewski, Władysław Kłosiewicz i Olga Pasiecznik.

***

Rozmawiali: Grzegorz Dąbrowski i Dorota Gacek

Gość: Bartek Wąsik (pianista, aranżer)

Data emisji: 1.03.2016

Godzina emisji: 9.10

mm/jp

Czytaj także

Kwadrofonik: Adam Strug nazywa nas kosmitami

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2015 08:00
Kolejny wspólny projekt słynnego śpiewaka i fortepianowo-perkusyjnego kwartetu poświęcony jest pieśniom kurpiowskim. Na EtnoKrakowie, 10 lipca, artyści wystąpią razem, ale zagrają... oddzielnie.
rozwiń zwiń