REKLAMA

Stefan Kisielewski w 20. rocznicę śmierci

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2011 01:12
W tym roku obchodzimy dwie rocznice związane z wybitnym kompozytorem i publicystą: 100-lecie urodzin i 20-lecie śmierci. Z tej okazji przypominamy archiwalne nagrania wypowiedzi Kisiela.
Audio
  • Fragmenty wywiadu, jakiego Stefan Kisielewski udzielił Krystynie Miłotworskiej w roku 1981 dla Radia Wolna Europa
  • Fragmenty wypowiedzi Stefana Kisielewskiego z marca 1980 roku na temat nowomowy
  • Fragmenty wypowiedzi Stefana Kisielewskiego ze stycznia 1981 roku o literaturze widzianej oczyma muzyka i muzyce słuchanej uchem pisarza
  • Fragmenty wypowiedzi Stefana Kisielewskiego z marca 1980 roku na temat życia umysłowego w Polsce
  • Fragment felietonu Stefana Kisielewskiego nagrany w maju 1981

Od poniedziałku do piątku, w cyklu "Głosy z przeszłości" o 11.45., będziemy przypominać z nagrań archiwalnych osobiste wspomnienia Stefana Kisielewskiego – opowiadane ze swadą i z dowcipem, przykuwające uwagę głębszą refleksją.

W poniedziałek: fragmenty wywiadu, jakiego Stefan Kisielewski udzielił Krystynie Miłotworskiej w roku 1981 dla Radia Wolna Europa (z materiałów archiwalnych opracowała Ewa Stocka-Kalinowska).

We wtorek: fragmenty wypowiedzi Stefana Kisielewskiego z marca 1980 roku na temat nowomowy (z materiałów archiwalnych PEN-Clubu opracowała Małgorzata Małaszko).

W środę: fragmenty wypowiedzi Stefana Kisielewskiego ze stycznia 1981 roku o literaturze widzianej oczyma muzyka i muzyce słuchanej uchem pisarza (z materiałów archiwalnych PEN-Clubu opracowała Małgorzata Małaszko).

W czwartek: fragmenty wypowiedzi Stefana Kisielewskiego z marca 1980 roku na temat życia umysłowego w Polsce (z materiałów archiwalnych PEN-Clubu opracowała Małgorzata Małaszko).

W piątek: felieton Stefana Kisielewskiego nagrany w maju 1981 na temat "Pisarze a emigrowanie" (z materiałów archiwalnych opracowała Bogumiła Prządka).

 

 

26-30 września (poniedziałek-piątek), godz. 11:45

Czytaj także

Dramaty i błazeństwa Stefana Kisielewskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2011 07:00
Mieszkanie w krakowskim Domu Literatów, długoletnia i czasami niełatwa współpraca z "Tygodnikiem Powszechnym", przyjaźń z Miłoszem - o tym mówili goście kolejnej audycji z dwójkowego cyklu "Świat Kisiela".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prószyński: Bo Kisiel jest wielki

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2011 15:15
W 20. rocznicę śmierci wspomnienia i dyskusja o opublikowanym właśnie II tomie dzieł wszystkich Stefana Kisielewskiego "Powieści warszawskie".
rozwiń zwiń