Jan Jakub Monowid poleca "Koronację Poppei"

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2021 00:00
Na scenie operowej zadebiutował w 2004 roku, śpiewając Ottona w "Koronacji Poppei" na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej. I to właśnie dzieło Claudia Monteverdiego Jan Jakub Monowid wybrał do audycji z cyklu "Moja opera".
Jan Jakub Monowid
Jan Jakub Monowid Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Którą interpretację "Koronacji Poppei", i dlaczego, ceni sobie najwyżej kontratenor występujący w operach barokowych (Jerzego Fryderyka Haendla) oraz współczesnych (Alka Nowaka)?


Posłuchaj
57:16 2021_11_09 21_59_29_PR2_Moja_Opera2.mp3 Jan Jakub Monowid poleca "Koronację Poppei" (Moja opera/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Moja opera

Prowadził: Jacek Hawryluk

Gość: Jan Jakub Monowid (śpiewak operowy)

Data emisji: 9.11.2021

Godzina emisji: 22.00

Czytaj także

Krystian Lada: młode pokolenie śpiewaków to pełnokrwiści partnerzy do dyskusji

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 19:55
- To są ludzie, którzy już nie tylko śpiewają na proscenium przodem do dyrygenta, ale mają także bardzo dużo do zaoferowania, jak chodzi o grę aktorską. Poza tym są bardzo krytyczni w stosunku do rzeczywistości, potrafią skomentować to, co się dzieje w naszym procesie kreacji, czytają gazety i potrafią wypowiedzieć się na bieżące tematy - mówił w Dwójce reżyser operowy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lilianna Stawarz: wszystko jest grą [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2021 12:15
- Wystawiliśmy dużo oper i wielu artystów u nas debiutowało. Zależało nam, żeby wprowadzić młodych adeptów sztuki barokowej do naszych działań - mówiła o Festiwalu Dramma per Musica Lilianna Stawarz, klawesynistka, kameralistka, dyrygentka, jurorka wielu "Płytowych Trybunałów Dwójki", także pedagog Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie i organizatorka życia muzycznego. 
rozwiń zwiń