Marek Chołoniewski i eksperymenty technologiczno-muzyczne

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2022 08:00
Wspólnota, promieniowanie idei, a przede wszystkim entuzjazm do ciągłego eksperymentowania z technologiami, które poszerzają doświadczanie dźwięków - człowiekiem-spritus movens tego rodzaju działań jest Marek Chołoniewski, wychowanek Józefa Patkowskiego i Bogusława Schaeffera, współtwórca festiwalu Audio Art.
Zapraszamy na muzyczne spotkanie
Zapraszamy na muzyczne spotkanieFoto: Shutterstock/SvetaZi

Dźwięk, ruch, światło, przestrzeń i interaktywność w sztuce, zespalanie fal - dźwiękowych i mózgowych - to jego specjalność. Marek Chołoniewski był gościem w cyklu "Nowa Polska".

Posłuchaj
58:55 2022_11_03 22-00-16_PR2_Nowa_Polska.mp3 Marek Chołoniewski i eksperymenty technologiczno-muzyczne (Nowa Polska/Dwójka)

***

Marek Chołoniewski

Kompozytor i artysta dźwiękowy. Autor utworów kameralnych, elektroakustycznych, instalacji dźwiękowych i wideo, projektów interaktywnych i sieciowych. Profesor Akademii Muzycznej (kierownik Studia Muzyki Elektroakustycznej) i Akademii Sztuki Pięknych w Krakowie (kierownik Pracowni Audiosfery). Założyciel i członek wielu zespołów. Występował i wykładał w Europie, Azji, Ameryce Płn. i Płd. Organizator projektów międzynarodowych, m.in. Festiwalu Audio Art. Prezes Międzynarodowej Konfederacji Muzyki Elektroakustycznej, Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej, Stowarzyszenia Artystycznego Muzyka Centrum.

[biogram pochodzi ze strony internetowej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie]

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Nowa Polska

Prowadziła: Ewa Szczecińska

Gość: Marek Chołoniewski (kompozytor)

Data emisji: 3.11.2022

Godzina emisji: 22.00

mg

Czytaj także

Kamil Piotrowicz o nowej płycie "Weird Heaven"

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2022 08:00
W "Rozmowach improwizowanych" dwa spojrzenia na współczesną muzykę improwizowaną - okiem artysty i okiem promotora. Najpierw rozmawialiśmy z pianistą Kamilem Piotrowiczem o nowej płycie "Weird Heaven" - mieszaniu wody z ogniem, "wysokiego" z "niskim" i o tym, do czego może się przydać "jeden z 50 najgorszych wynalazków w historii ludzkości".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Strefa brzmień eterycznych

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2022 08:00
Słuchając głosu Antoniny Nowackiej i elektronicznych cudów wyczarowywanych przez Sofie Birch, trudno nie delektować się każdym brzmieniem i każdą mikroskopijną cząstką misternie utkanych miniatur. To muzyka jakby nastawiona na celebrowanie chwili, chcąca cieszyć się z małych rzeczy, a jednocześnie sprawiająca wrażenie uduchowionej.
rozwiń zwiń