X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lutosławski Piano Duo: nie czujemy, żeby minęło 20 lat

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2019 11:00
- Mamy wrażenie, że minęło dopiero 6 lat. Dla nas czas płynie zupełnie inaczej: od koncertu do koncertu - mówili w Dwójce Emilia Sitarz i Bartłomiej Wąsik - członkowie słynnego polskiego duetu fortepianowego.
Audio
  • Lutosławski Piano Duo gościem Cafe "Muza" (Dwójka)
Emilia Sitarz i Bartek Wąsik (Lutosławski Piano Duo)
Emilia Sitarz i Bartek Wąsik (Lutosławski Piano Duo)Foto: PR2

Lutosławski Piano Duo 1200.JPG
Fortepian jak cała orkiestra. 20-lecie Lutosławski Piano Duo

Emilia Sitarz i Bartek Wąsik to duet grający ze sobą już od dwóch dekad, na dwa fortepiany i cztery ręce. Współpracują z wieloma artystami z kręgu muzyki klasycznej i rozrywkowej i stanowią połowę zespołu Kwadrofonik. Lutosławski Piano Duo niedawno świętował swoją dwudziestoletnią współpracę podczas uroczystego koncertu, który odbył się w ramach 5. Festiwalu Kwadrofonik.

- To był koncert urodzinowy, pomimo że cały ten sezon spędzamy trochę pod sztandarem naszego jubileuszu. Nie czuję, żebym coś podsumowała albo otwierała - mówiła Emilia Sitarz zaznaczając, że chociaż koncert urodzinowy był ważnym wydarzeniem, to następnego dnia, zupełnie o tym nie myśląc, usiadła do fortepianu, aby ćwiczyć do kolejnego występu.

Bartek Wąsik podkreślił w rozmowie, że przez 20 lat działalności duetu, jego repertuar osiągnął niesamowite rozmiary. Przekroczył już nawet liczbę stu utworów, wśród których znajdują się zarówno te z bardzo dawnych czasów, jak i takie napisane niedawno. Zaznaczył, że koncert podsumowujący działalność zespołu musiałby trwać bardzo długo. - Moglibyśmy pewnie bić jakiś rekord Guinessa – zażartował.

Emilia Sitarz i Bartek Wąsik opowiadali również, dlaczego nie lubią oczekiwania na koncert, jak radzą sobie ze stresem i w jaki sposób artysta może pokonać swoją niemoc twórczą. Wspominali także, jak narodził się pomysł założenia duetu fortepianowego.

Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Cafe "Muza" 

Prowadzi: Klaudia Baranowska

Goście: Emilia Sitarz i Bartłomiej Wąsik (Lutosławski Piano Duo)

Data emisji: 23.11.2019

Godzina emisji: 10.00

am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Giovanni Antonini: muzyka południa to filar naszej kultury

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 15:35
- Dla mnie "południe" to kraje i kultury basenu Morza Śródziemnego, będącego kolebką Zachodu pod względem religijnym, filozoficznym, muzycznym. Jeśli wezmę pod uwagę moją dziedzinę, czyli muzykę barokową, to myślę o muzyce neapolitańskiej – mówił w Dwójce znakomity dyrygent odnosząc się do motywu przewodniego tegorocznej odsłony  festiwalu Wratislavia Cantans.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Relacja z XI Konkursu Pianistycznego im. I.J. Paderewskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 10:55
11 listopada czterdziestu pięciu pianistów, w tym sześciu Polaków, rozpoczęło konkursowe zmagania podczas XI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy.  Przed nami – finały…
rozwiń zwiń