X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marzena Diakun. Dyrygentka, która wybiera zawodowe propozycje

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2020 12:42
- Jestem na takim etapie, że nie każde zawodowe zaproszenie jest dla mnie ciekawe. Interesuje mnie repertuar, w którym mogę się rozwinąć. Był czas, że na wszystkie propozycje odpowiadałam zgodą i cokolwiek to było, dyrygowałam - mówiła Polka, której kariera zawodowa rozwija się obecnie głównie poza granicami kraju.
Audio
  • Spotkanie z dyrygentką Marzeną Diakun (Cafe "Muza"/Dwójka)

Marzena Diakun Lukasz Rajchert 1200.jpg
W muzycznym świecie Marzeny Diakun

Od kilku już lat Marzena Diakun jest silnie związana z Francją. - Najważniejszy był kontrakt z Filharmonikami Radia Francuskiego i konkurs na stanowisko asystenta. Te półtora sezonu, które tam spędziłam sprawiło, że moje nazwisko zaczęło żyć we Francji własnym życiem. Ludzie usłyszeli o mnie, poznali i zaczęli zapraszać. Nadal podtrzymuję te kontakty i często tam bywam, ale Europa, jako całość, jest powoli przeze mnie odkrywana. Bardzo się z tego cieszę - opowiadała dyrygentka młodego pokolenia.

Swój kunszt potwierdzała ona zdobywając jako pierwszy Polak II nagrodę "Srebrną Batutę" na IX Międzynarodowym Konkursie im. G. Fitelberga w Katowicach (2012). W latach 2009-2013 współpracowała z hiszpańskim Smash Ensemble dając premiery wielu współczesnych utworów w Hiszpanii, Portugalii, Niemczech i na Litwie. W 2016 roku poprowadziła polską premierę opery Olgi Neuwirth "Zagubiona Autostrada" podczas festiwalu "Nowe Horyzonty" we Wrocławiu. W 2019 roku zadebiutowała natomiast na scenie Royal Muzikgebouw w Amsterdamie z Asko/Schönberg Ensemble.

Marzena Diakun, która w dniach 20-25.01 będzie gospodarzem audycji "Znacie, to posłuchajcie", mówiła również w Dwójce za co kocha radio, czy prezentuje we Francji repertuar polskich kompozytorów i jaki sport uprawia.

***

Tytuł audycji: Cafe "Muza" 

Prowadził: Andrzej Sułek

Gość: Marzena Diakun (dyrygentka)

Data emisji: 19.01.2020

Godzina emisji: 10.00

pg/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ryan Bancroft: otwartość umysłu i entuzjazm to w muzyce podstawa

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 15:32
- Gdy do muzyki - jakiejkolwiek! - podchodzimy entuzjastycznie, to i nauka jest łatwiejsza, i więcej można wyciągnąć z każdego doświadczenia - mówił w Dwójce młody dyrygent, który poprowadził koncert finałowy festiwalu Warszawska Jesień 2019.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Michniewski: era mistrzów się chyba skończyła

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 16:26
- Teraz orkiestry potrzebują już czego innego niż mistrzów, którym mogłyby się zawierzyć - mówił w Dwójce ceniony dyrygent i kompozytor.
rozwiń zwiń