REKLAMA

"Wolny strzelec" na KlaraFestival

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2021 23:00
W audycji wysłuchaliśmy opery w trzech aktach Carla von Webera pt. "Wolny strzelec" w wersji wykonanej w 2019 roku podczas KlaraFestival w Brukseli.
Carl Maria von Weber
Carl Maria von WeberFoto: NaxosUSA/Shutterstock

Program:

Carl Maria von Weber Der Freischütz

wyk. Johanni van Oostrum - sopran, Tuomas Katajala - tenor, Chiara Skerath - sopran, Vladimìr Baykov - bas, Christian Immler - bas, Insula Orchestra, dyr. Laurence Equilbey

KlaraFestival (Bruksela, 17.03.2019)

***

Tytuł audycji: Opera pod gwiazdami

Prowadził: Marcin Majchrowski

Data emisji: 23.10.2021

Godzina emisji: 20.00


Czytaj także

Tomasz Konieczny: wykonanie Wagnera w Bayreuth jest ważne dla mojego życiorysu

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2021 20:00
- To nie jest takie proste znaleźć śpiewaka, który dobrze zna partię Wotana z Walkirii i będzie gotowy zaśpiewać premierę w Bayreuth bez próby, w dodatku jest jeszcze w tym czasie dyspozycyjny. Akurat kierownictwo Bayreuth trafiło na mnie i tak się złożyło, że pojechałem śpiewać ten spektakl w ekstremalnych okolicznościach - mówił w Dwójce znakomity śpiewak operowy Tomasz Konieczny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stefan Plewniak: "Trzech kontratenorów" to nieprzypadkowy tytuł

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2021 17:00
- Oni nie wchodzą sobie w drogę, to są trzy różne światy, głosowo i osobowościowo. Filippo jest niskim kontratenorem o ciemnej barwie, Valer jest głosem wysokim, anielskim, a Samuel to nowa generacja. On jest sopranistą, śpiewa wszystkie możliwe najwyższe partie - tak o wykonawcach płyty "Le 3 Contre-Ténors" mówił Stefan Plewniak, skrzypek, dyrygent i producent muzyczny.
rozwiń zwiń