Polskie Radio
Section05
Bayreuth

Tomasz Konieczny: Wotana traktuję jak członka mojej rodziny

- Policzyłem, że brałem udział w siedemnastu różnych produkcjach "Walkirii', jestem jedną z osób, które wykonywały tę partię najwięcej razy w historii. W Wotanie jest wszystko: zło i dobro, chęć władzy, ale i pokora oraz złamanie tego człowieka. W ostatnich latach mojej pracy o tym dużo się dowiedziałem, bardzo to osobiście przeżywam - mówił w Dwójce Tomasz Konieczny. 
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Wagner Bayreuth Tomasz Konieczny Dwójka opera Michał Dębski Marcin Majchrowski

Festiwal Wagnerowski w Bayreuth - transmisje na antenie Dwójki

Program 2 Polskiego Radia zaprasza na transmisje spektakli operowych z Festiwalu Wagnerowskiego w Bayreuth. Transmisja długo oczekiwanej inscenizacji tetralogii "Pierścień Nibelunga" odbyła się w audycji "Letnia promenada" na antenie radiowej Dwójki w środę 26 lipca ("Złoto Renu") i w czwartek, 27 lipca ("Walkiria"). Kolejne transmisje miały miejsce 16 sierpnia ("Zygfryd") i 17 sierpnia ("Zmierzch bogów").
Zobacz więcej na temat:  Bayreuth Ryszard Wagner

Tomasz Konieczny: wykonanie Wagnera w Bayreuth jest ważne dla mojego życiorysu

- To nie jest takie proste znaleźć śpiewaka, który dobrze zna partię Wotana z Walkirii i będzie gotowy zaśpiewać premierę w Bayreuth bez próby, w dodatku jest jeszcze w tym czasie dyspozycyjny. Akurat kierownictwo Bayreuth trafiło na mnie i tak się złożyło, że pojechałem śpiewać ten spektakl w ekstremalnych okolicznościach - mówił w Dwójce znakomity śpiewak operowy Tomasz Konieczny.
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Konieczny opera Jakub Kukla Bayreuth muzyka klasyczna Dwójka