REKLAMA

"Pokora" według Nowaka i Twardocha

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2021 20:00
W audycji "Opera pod gwiazdami" prezentowaliśmy premierowo najnowszą operę duetu Aleksander Nowak (muzyka) Szczepan Twardoch (libretto) dramma giocoso "Pokora", która wykonana była w ramach festiwalu Auksodrone w Tyskiej Mediatece.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: shuttesrstock/Aleksey Sagitov

auksodrone 2021 1200x600_strony partnerów.jpg

AUKSODRONE. Festiwalowe dni w tyskiej Mediatece

To ostatnia część zamykająca trylogię: 1. Drach - dramma per musica, 2. Syrena - melodrama aeterna (9 3. Pokora), w której Aleksander Nowak sięga muzycznie do źródeł opery przez przywołanie wczesnobarokowych form (np. dramma per musica), a także do antycznych źródeł opery przez odniesienia do żywiołów ziemi w Drachu, wody w Syrenie i ognia w Pokorze.

Gościem audycji będzie również sam kompozytor.

Zobacz zapowiedź:

[YouTube Program 2 Polskiego Radia]

***

Program:

Aleksander Nowak, libretto: Szczepan Twardoch, dramma giocoso "Pokora"

wyk. Joanna Freszel - sopran, Sebastian Szumski - baryton, Maciej Frąckiewicz - akordeon, Orkiestra miasta Tychy "Aukso", dyr. Marek Moś

(premiera światowa w ramach festiwalu Auksodrone w Tychach, 5.11.21)

***

Tytuł audycji: Opera pod gwiazdami

Prowadziła: Ewa Szczecińska

Data emisji: 30.10.2021

Godzina emisji: 19.30


Zobacz więcej na temat: opera Ewa Szczecińska Dwójka
Czytaj także

Krystian Lada: młode pokolenie śpiewaków to pełnokrwiści partnerzy do dyskusji

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 19:55
- To są ludzie, którzy już nie tylko śpiewają na proscenium przodem do dyrygenta, ale mają także bardzo dużo do zaoferowania, jak chodzi o grę aktorską. Poza tym są bardzo krytyczni w stosunku do rzeczywistości, potrafią skomentować to, co się dzieje w naszym procesie kreacji, czytają gazety i potrafią wypowiedzieć się na bieżące tematy - mówił w Dwójce reżyser operowy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lilianna Stawarz: wszystko jest grą [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2021 12:15
- Wystawiliśmy dużo oper i wielu artystów u nas debiutowało. Zależało nam, żeby wprowadzić młodych adeptów sztuki barokowej do naszych działań - mówiła o Festiwalu Dramma per Musica Lilianna Stawarz, klawesynistka, kameralistka, dyrygentka, jurorka wielu "Płytowych Trybunałów Dwójki", także pedagog Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie i organizatorka życia muzycznego. 
rozwiń zwiń