Dwudziestowieczne koncerty skrzypcowe. Poleca Krzysztof Herdzin

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2023 12:00
W tej audycji z cyklu "Kalambury z partytury" Krzysztof Herdzin podzielił się ze słuchaczami swoją kolejną "listą osobistą". Tym razem były to ciekawe, piękne, często nieznane, a zasługujące na większą popularność koncerty skrzypcowe, powstałe w XX wieku.
W audycji Krzysztof Herdzin zaprezentuje koncerty skrzypcowe z XX w.
W audycji Krzysztof Herdzin zaprezentuje koncerty skrzypcowe z XX w.Foto: Artem Furman/Shutterstock

Krzysztof Herdzin to pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent płytowy, multiinstrumentalista, doktor sztuk muzycznych - ukończył Akademię Muzyczną w klasie fortepianu Katarzyny Popowej-Zydroń (dyplom 1993). Jako jeden z bardzo nielicznych z sukcesem łączy działalność na polu muzyki klasycznej i jazzowej, filmowej, a także pop. Niewielu artystów w Polsce może poszczycić się tak imponującym dorobkiem.

Krzysztof Herdzin jest personą, bez której trudno sobie wyobrazić współczesny polski rynek muzyczny. Na swoim koncie ma nagranych ponad 200 płyt, 16 Złotych Płyt dla Aranżera, 4 Platynowe, Nagrodę Fryderyka, Nagrodę PR 3 "Mateusz", a także Srebrny Medal "Gloria Artis".

W sobotę od 10.00 Krzysztof Herdzin i Waldemar Malicki, na zmianę przez dwie godziny, dzielą się ze słuchaczami swoją muzyką. Krzysztof Herdzin w programie "Kalambury z partytury", a Waldemar Malicki w audycji "Upiór w eterze - Waldemar Malicki Show".


Posłuchaj
117:53 2023_01_14 09_59_58_PR2_Kalambury_z_partytury.mp3 Dwudziestowieczne koncerty skrzypcowe. Poleca Krzysztof Herdzin (Kalambury z partytury/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Kalambury z partytury

Prowadził: Krzysztof Herdzin

Data emisji: 14.01.2023

Godzina emisji: 10.00

pg/mo

Czytaj także

Koncerty fortepianowe Scotta, Poulenca, Ravela i innych

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2022 11:03
W  audycji z cyklu "Kalambury z partytury" Krzysztof Herdzin zaprezentował listę osobistą najpiękniejszych wolnych części koncertów fortepianowych skomponowanych w XX wieku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krótka historia skrzypków jazzowych

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2022 12:00
W tym wydaniu audycji z cyklu "Kalambury z partytury" nie zabrakło nagrań takich gigantów jazzu, jak Stephane Grappelli i Django Reinhardt, Quincy Jones czy Jean-Luc Ponty. 
rozwiń zwiń