Różne oblicza kabaretowej miłości

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 21:51
Kiedy zaprezentowała ją po raz pierwszy podczas próby generalnej w "Kabarecie Dudek", nastała pełna uznania cisza. Całkiem pewnie obstawiamy, że także i Państwa Anita Dymszówna zachwyci interpretacją nostalgicznego utworu pt. "Kochankowie jednego dnia".
Mira Zimińska
Mira ZimińskaFoto: NAC

W kolejnym wieczornym mityngu z dawnymi kabaretami skupimy się na niemodnych przyjemnościach w wydaniu wokalnym – czyli piosenkach. W tym tygodniu będzie choćby o sentymentach, flirtach i osobach, które nie zaznały nigdy miłości. Na szczęście wszystko oprawione zostanie charakterystyczną dla kabaretu zabawną i ironiczną sznytą.

Grzegorz Damięcki powylewa żale za tym, co dawno uleciało gdzieś w dal. O sztuce podrywania rozprawią Dawid Rudnicki i Witold Turdza, a barwy ich tekstowi nada Kamila Klimczak ze swoim znakomitym wykonaniem piosenki "Szczyp mnie". Piotr Fronczewski pod warsztat weźmie utwór, w którym zastanowi się nad adekwatnością sformułowania "kobiety należy trzymać krótko". Nie obędzie się bez spotkań ze stałym gronem twórców: Marianem Hemarem, Mirą Zimińską, Kaliną Jędrusik i innymi.

***

Na "Niemodne przyjemności" w środę (8.07) w godz. 21.30-22.00 zapraszał Roman Dziewoński.

Zobacz więcej na temat: kabaret
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Koterski i Wiesław Michnikowski - inteligentny humor najwyższej próby

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 12:11
Rozśmieszać widzów inteligentnie i niebanalnie to prawdziwa sztuka. Bywa, że "sztuka filmowa". Potrafi tak bawić widzów reżyser i scenarzysta Marek Koterski, którego hit "Dzień Świra"  7 czerwca będzie miał 18 lat od premiery kinowej.  Z ogromnym wdziękiem, talentem i błyskotliwą inteligencją latami bawił nas nieżyjący już znakomity aktor Wiesław Michnikowski.
rozwiń zwiń