Spotkanie z twórczością Jeremiego Przybory

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 14:00
W "Niemodnych przyjemnościach" miało miejsce spotkanie ze wspaniałą twórczością Jeremiego Przybory - poety, pisarza, satyryka piosenkarza, aktora. Niezapomnianego autora i współtwórcę, wraz z Jerzym Wasowskim, Kabaretu Starszych Panów. 
Jeremi Przybora
Jeremi PrzyboraFoto: Janusz Mazur/PAP

W audycji usłyszeliśmy zarówno piosenki z tekstami Przybory, jak i monologi jego autorstwa. Zaczęliśmy od "Modlitwy o sen" w interpretacji Magdaleny Zawadzkiej. Jerzy Wasowski w monologu "List z pracowni malarskiej" opowiedział o zawiłościach i trudach przyjaźni.  

Utwory ze spektaklu muzycznego "Medea, moja sympatia": "Drep, drep do Teb", "Piosenkę sodomitologiczną", "Kazirodki", "Jam król Kreon", "Ha, ha, ha" zaprezentowali kolejno: Jarema Stępowski, Bronisław Pawlik, Maciej Damięcki i Jan Kociniak oraz Barbara Rylska, Mieczysław Czechowicz i Roman Wilhelmi. Uroki kuracji zdradził w swoim monologu "List z łóżka" sam Jeremi Przybora.

Na zakończenie Edward Dziewoński zaśpiewał "Modlitwę Barnaby". 

***

Tytuł audycji: Niemodne przyjemności

Prowadził: Roman Dziewoński

Data emisji: 12.01.2021

Godzina emisji: 21.30

Czytaj także

Fenomenalny Kabaret Starszych Panów

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2023 05:50
"Starsi panowie, starsi panowie dwaj, już szron na głowie, już nie to zdrowie, a w sercu ciągle maj", śpiewali Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski. To oni stworzyli jeden z najpopularniejszych programów rozrywkowych w historii telewizji. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Starsi Panowie. Łączyła ich wspólnota poczucia humoru

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 13:00
 - Kabaret skuteczniej zlikwidował wszystkie podziały niż ówczesny ustrój. Wszyscy oglądali - mówił w Programie 2 Polskiego Radia red. Roman Dziewoński. Bohaterami audycji "Dwie do setki" w Dwójce byli Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski – twórcy słynnego Kabaretu Starszych Panów.
rozwiń zwiń