Słynne kabaretowe piosenki

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 07:55
Tym razem "Niemodne przyjemności" otworzy słynna "Wiara" w wykonaniu Edwarda Dziewońskiego, Wiesława Michnikowskiego, Wiesława Gołasa i Bronisław Pawlik z kabaretu Dudek.
Mira Zimińska
Mira ZimińskaFoto: NAC

O "Cudzie techniki dentystycznej" Irenie Kwiatkowskiej opowiadał Andrzej Łapicki, a Mira Zimińska zaśpiewała o "Drzewie migdałowym".

Jerzy Wassowski i Jeremi Przybora natomiast odczytali "List z życia rozrywkowego". Nie wszyscy już pamiętają, że "Ja nie chcę spać" -  jedna z najpiękniejszych polskich piosenek" została napisana przez Krzysztofa Komedę i Agnieszkę Osiecką do spektaklu "Śniadanie u Tiffany'ego", wystawionego w warszawskim Teatrze Komedia. Usłyszeliśmy ją w wykonaniu Kaliny Jędrusik.

Z kolei Jonasz Kofta w piosence "Sufit" zaśpiewał o potrzebie ucieczki przed zgiełkiem massmediów. Na koniec piosenka z repertuaru Piwnicy pod Baranami "Jeszcze się wszystko da odkręcić". Słowa - Michał Zabłocki, muzyka - Grzegorz Turnau, śpiewał Rafał Jędrzejczyk.

***

Tytuł audycji: Niemodne przyjemności

Prowadził: Roman Dziewoński

Data emisji: 7.04.2021

Godzina emisji: 21.30


Czytaj także

Zenon Wiktorczyk – niezapomniany głos Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2023 05:40
27 marca 1997 roku zmarł Zenon Wiktorczyk. Przede wszystkim był człowiekiem mocno związanym z radiem – bardzo popularną audycję "Podwieczorek przy mikrofonie" prowadził przez ponad trzydzieści lat. Mało kto jednak pamięta, że dziennikarz udzielał się także w kabarecie "Szpak", a nawet zagrał w komedii "Miś" Stanisława Barei. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

120. urodziny Mariana Hemara w radiowej Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 10:00
Przez dwa świąteczne wieczory na naszej antenie obchodziliśmy urodziny poety, dramaturga i tłumacza poezji, a także satyryka i komediopisarza Mariana Hemara.
rozwiń zwiń