Anna Kańtoch: czytam to, co lubię pisać

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 20:43
- Moje ulubione lektury to kryminały, fantastyka, głównie książki z pogranicza. Z zagranicznych pisarzy lubię Tanę French z Irlandii, a z polskich moim zdecydowanym faworytem jest Wojciech Chmielarz - mówiła w Programie 2 Polskiego Radia autorka kryminałów i książek o tematyce fantastycznej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public Domain/LightStargod

Posłuchaj
08:21 Dwójka literackie witaminy 30.09.2020.mp3 Pisarka Anna Kańtoch o swoich ulubionych lekturach (Literackie witaminy/Dwójka) 

cios kończący 1200.jpg
Finał serii o Rudolfie Heinzu. Mariusz Czubaj: w tej części dużo się dzieje

Z ostatnio przeczytanych książek Anna Kańtoch polecała m.in. finałową część "Serii Szetlandzkiej" Ann Cleeves. - Ta książka jeszcze się w Polsce nie ukazała, mam nadzieję, że wkrótce się to stanie. Zdecydowanie polecam całą serię, jest bardzo klimatyczna, świetnie pokazane są realia Szetlandów, główni bohaterowie są bardzo interesujący. To są spokojne kryminały, bez większej dawki brutalności, oparte bardziej na nastroju, na zagadce, na charakterach ludzkich - informowała pisarka.

Inny tytuł, który wymieniła to "Głosy. Co się wydarzyło na wyspie Jersey". - To reportaż, który opowiada o bardzo brutalnej zbrodni popełnionej na tytułowej wyspie. Było głośno o tej sprawie. Damian Rzeszowski zabił członków swojej rodziny, przyjaciółkę i jej dziecko. Naprawdę bardzo nieprzyjemna sprawa, ale z literackiego punktu widzenia bardzo też interesująca. Zdecydowanie warto było to przeczytać - podkreślała Anna Kańtoch.

Czekamy również na Państwa opowieści o książkach, które w tym czasie są "literackimi witaminami". Nasz adres mailowy literackiewitaminy@polskieradio.pl

***

Tytuł audycji: Literackie witaminy

Prowadziła: Kinga Michalska

Gość: Anna Kańtoch (pisarka)

Data emisji: 30.09.2020

Godzina emisji: 16.45

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Harlan Coben o serialowej adaptacji książki "W głębi lasu"

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 18:49
- To thriller. Widzowie będą zainteresowani tym, jak Paweł próbuje odnaleźć prawdę o tym, co zdarzyło się w lesie 25 lat temu. Co stało się z jego siostrą i innymi zaginionymi. Sądzę, że ta historia nie tylko przyspieszy nam tętno, ale także spowoduje szybsze bicie serca dzięki historii miłosnej - mówił Harlan Coben o nowym serialu w reżyserii Bartosza Konopki i Leszka Dawida inspirowanym jego kryminałem "The Woods".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Puzyńska: z problemami możemy się mierzyć na kartach książki

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 20:32
- Kryminał to jest pewnego rodzaju baśń, gdzie mamy walkę dobra ze złem, a to zło na końcu przegrywa. I tego trochę w życiu potrzebujemy, bo dzieją się różne złe rzeczy w życiu społecznym i każdego z nas indywidualnie, a dzięki książkom przerabiamy to w głowie i bezpiecznie obserwujemy zza książki - mówiła w Dwójce polska pisarka i autorka serii kryminałów.
rozwiń zwiń