Błoto. Brudna muzyka naszych czasów [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 19:30
- Nagraliśmy płytę, a w zasadzie szumiącą kasetę "Kwasy i zasady". Materiał, który Państwo zobaczą, to dokument pokazujący proces powstawania tego albumu - mówili członkowie grupy Błoto, która wystąpiła na "Domówce z Dwójką" w sobotę 20 marca.
Domówka z Dwójką: Błoto
Domówka z Dwójką: BłotoFoto: O. Bodnaruś/PR

1200x660_Skalpel_2.jpg
Skalpel: eksperymentalne cięcia [WIDEO]

Oglądaj wideo:

Błoto zrodziło się u Grzegorza Skawińskiego, który wrocławskim muzykom udostępnił swoje studio nagraniowe Maska – tam nagrali oni swoje pierwsze utwory. Muzycy do dziś kontynuują współpracę, wydając kolejne albumy.

Zobacz wszystkie koncerty z cyku "Domówka z Dwójką" >>>


Błoto_10_photo_by_O.Bodnaruś 1200.jpg
Marek Pędziwiatr z grupy Błoto: nowa płyta powstała z myślą o Domówce

Repertuar:

​Błoto "Chryja"

Błoto "Prostactwo"

Błoto "Hipokryzja"

Błoto "Farmazon"

Błoto "Mitomania"

Błoto "Ignorancja"

​Błoto "Autentyzm"

Po sukcesie debiutanckiej płyty "Erozje" nie opadł jeszcze kurz. Pandemia pokrzyżowała plany promocyjne, przez co zespół nie zdążył zaprezentować swojego materiału szerszej publiczności. Idąc za ciosem, znane z improwizacji w trudnych warunkach Błoto wydało – we współpracy Astigmatic Records z warszawskim klubem Jassmine – drugi w 2020 roku album pt. "Kwiatostan".

Muzyka wrocławskiego kwartetu jest mocno osadzona na brutalnych hiphopowych fundamentach, odwołujących się luźno do brzmienia lat 90. To brudne, bezkompromisowe brzmienie, którego siła leży w instrumentach perkusyjnych i basie. Oddające klimat czasów, w których powstawała. Czasów niekorzystnych zmian klimatycznych, wyraźnych podziałów społecznych i politycznych.

Do wysłuchania i obejrzenia "Domówki z Dwójką" zapraszaliśmy w sobotę (20 marca) o godz. 19.00 – na antenie PR2, stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Polskiego Radia.

Czytaj także

Pławner i Sałajczyk. Muzyka amerykańska na skrzypce i fortepian. Oglądaj WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 19:35
"Domówka z Dwójką" (27.02) upłynęła pod znakiem twórczości kompozytorów amerykańskich. Skrzypek Piotr Pławner i pianista Piotr Sałajczyk wykonali utwory George’a Gershwina, Philipa Glassa, ale także Charlesa Ivesa i Williama Krolla.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Freszel i Łuc. Muzyczna podróż od Mozarta do Duchnowskiego. Oglądaj WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2021 19:30
– Zaprezentujemy interpretacje utworów kompozytorów z różnych epok, od XVII do XXI wieku – zapowiadała sopranistka Joanna Freszel, która w "Domówce z Dwójką" (13.03) wystąpiła wraz z akordeonistą Rafałem Łucem.
rozwiń zwiń