NOSPR kameralnie: Rossini, Mozart i Strawiński [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 14:24
W środowy wieczór (15.07) przenieśliśmy się do Katowic, gdzie Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia zagrała kolejny koncert w wyjątkowym cyklu, zamykającym sezon artystyczny 2019/2020. I chociaż orkiestra wystąpiła dla pustej sali, my możemy uczestniczyć w koncertach za pośrednictwem internetu. Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo wydarzenia!
Plansza reklamowa
Plansza reklamowaFoto: PR

Program:

Gioacchino Rossini Uwertura do opery "Włoszka w Algierze" (oprac. Bill Holcombe, Bill Holcombe Jr.), Wolfgang Amadeus Mozart Kwintet Es-dur na fortepian i instrumenty dęte KV 452, Igor Strawiński Święto wiosny (wybór);

Wykonanie: Maria Grochowska – flet, Piotr Pyc – obój, Marek Barański – fagot, Mariusz Ziętek – waltornia, Piotr Sałajczyk – fortepian, Roman Widaszek – klarnet

Koncert z cyklu "NOSPR kameralnie" - kameraliści Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach

Transmisję wideo koncertu można było obejrzeć na dwójkowej stronie internetowej i Facebooku oraz kanale Youtube.

***

Tytuł audycji: Letnia promenada

Prowadził: Grzegorz Dąbrowski

Data emisji: 15.07.2020

Godzina emisji: 19.00

Zobacz więcej na temat: NOSPR
Czytaj także

NOSPR powraca. Ewa Bogusz-Moore: muzycy już się stroją

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 11:17
- Przez cały czerwiec zagramy osiem koncertów w ramach serii "NOSPR Kameralnie". Usłyszymy m.in. Mozarta i Szostakowicza, a więc zapraszamy na nasze strony, zarówno Facebookową, jak i internetową - mówiła w Dwójce Dyrektor Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, która zaprasza na niezwykłe koncerty online.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Od Vivaldiego do Elgara. NOSPR kameralnie [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 15:33
W poniedziałkowy wieczór (6.07) katowiccy symfonicy zagrali kolejny koncert w wyjątkowym cyklu zamykającym sezon artystyczny 2019/2020.
rozwiń zwiń