"Upiór w eterze". Nowa audycja Waldemara Malickiego w Dwójce!

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2020 12:06
Za nami premierowe wydanie audycji "Upiór w eterze - Waldemar Malicki Show". Pianista wprowadził nas w muzyczne zawiłości. Szukaliśmy odpowiedzi na pytania o podziały w muzyce na instrumentalną/wokalną, poważną/rozrywkową, dobrą/złą. A może po prostu: obecną, komponowaną dla nas przez współczesnych nam twórców oraz na muzykę dawniejszą, pisaną dla ludzi, których już nie ma.
Waldemar Malicki
Waldemar MalickiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Posłuchaj
117:20 _PR2_AAC 2020_07_04-10-00-18.mp3 Zawiłości muzyki dawnej i współczesnej (Upiór w eterze - Waldemar Malicki Show/Dwójka)

Kontekst tej pierwszej jest nam z natury rzeczy bardziej lub mniej znany, zupełnie inaczej ma się sprawa z muzyką dawniejszą. Mamy prawo jej nie rozumieć. Kiedy ją tworzono, wszystko było inne. Sale były inne, instrumenty były inne, nawet powozy nie miały jeszcze klimatyzacji. Jeżeli spróbujemy ją odczuć, ufając wyłącznie naszej wrażliwości, wiele istotnych szczegółów może nam umknąć. A szkoda, bo mogliśmy już ponieść pewne koszty: bilet, fryzjer, abonament na Mezzo.

Dlatego w audycji staraliśmy się wspólnie te szczegóły zauważyć. A potem z satysfakcją stwierdzić: wiem, więc słyszę.

***

Tytuł audycji: Upiór w eterze - Waldemar Malicki Show

Prowadzenie: Waldemar Malicki

Data emisji: 4.07.2020

Godzina emisji: 10.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Waldemar Malicki. Człowiek - filharmonia

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 21:11
Czy Waldemar Malicki, pianista, który gra nie tylko dowcipem, ale także całkiem poważnie, nie obawia się zaszufladkowania? Czy zaskoczy nas nowymi pomysłami na muzykę i na siebie? Jaką ścieżką muzycznych inspiracji poprowadzi nas w cyklu "Znacie, to posłuchajcie" - o tym będziemy rozmawiać z muzykiem w audycji "Cafe Muza". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waldemar Malicki: kiedy słuchacz ma słuchać, nie można grać za dobrze

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 14:00
- Kiedy patrzę wokół siebie na całą istniejącą muzykę, to ona polega na tym, że wszyscy coś grają, śpiewają, żeby poruszyć uczuciami. Mnie to przestało wystarczać - mówił w Dwójce pianista, który przez lata rozwinął formułę muzycznego kabaretu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczne wędrówki z Waldemarem Malickim

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 19:41
Waldemar Malicki, pełen zdrowego poczucia humoru i dystansu do świata, powraca, by zabrać nas w kolejną muzyczną podróż w audycji "Znacie, to posłuchajcie".
rozwiń zwiń